Vancouver 2010. Dario Cologna mistrzem w biegu na 15 km

:
-
Dario Cologna wygrał bieg na 15 km techniką dowolną, to trzeci złoty medal dla Szwajcarii w Vancouver. Srebro wywalczył Włoch Pietro Piller Cottrer, a brąz zgarnął Lukas Bauer.
23-letni Cologna trasę w Whistler pokonał 33minuty 36,3 sekundy i wygrał z drugim Cottrerem o niemal 25 sekund.

W biegu na 15 km zawiedli Norwegowie. Faworyt Petter Northug, który na zeszłorocznych mistrzostwach świata w Libercu wywalczył trzy złote medale, w poniedziałek był pod koniec trzeciej dziesiątki ze stratą ponad dwóch minut.

Eksperci spodziewają się, że w kolejnych konkurencjach biegowych o złote medale będą rywalizować przede wszystkim trzeci na 15 km Bauer oraz Northug. Norweg planuje wystartować we wszystkich sześciu konkurencjach, dlatego prawdopodobnie odpuścił poniedziałkowy bieg.

Jedyny reprezentant Polski Marcin Kreczmer zajął dopiero 66. miejsce.

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".