Vancouver 2010. Biegi narciarskie. Stefania Belmondo: Kowalczyk jest podobna do mnie

PRZEGLĄD PRASY. - Ta sama zawziętość, jakbym widziała siebie. To niesamowita atletka, prawdziwa mistrzyni, która nigdy się nie poddaje. Uważam ją za faworytkę rywalizacji - mówi w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym? legenda biegów narciarskich Stefania Belmondo. Start Kowalczyk już dziś kilkanaście minut po dziewiętnastej. Relacja Z czuba i na żywo od 17 na Sport.pl
SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź! »

Włoszka Stefania Belmondo to prawdziwa ikona biegów narciarskich. Medale zdobywała seriami. W swoim dorobku ma 10 krążków igrzysk olimpijskich (2 złote), 13 MŚ oraz jedną kryształową kulę za triumf w PŚ. Karierę zakończyła po niezwykle udanych dla niej igrzyskach w Salt Lake City (2 złota). W poniedziałek wieczorem na 10 km techniką dowolną pobiegnie Justyna Kowalczyk. Włoszka przyznaje, że jest pod wrażeniem Polki.

- To niesamowita atletka, prawdziwa mistrzyni. Zauważyłam, że utrzymuje zaskakująco dobrą dyspozycję przez długi czas. Nigdy się nie poddaje. To widać, ma twardy charakter- podstawę do osiągania sukcesów. Daje z siebie wszystko - opowiada Belmondo.

Włoszka porównuje Polkę do siebie i przyznaje, że Kowalczyk może powtórzyć jej sukcesy.

- Mamy wiele wspólnego z Kowalczyk jeśli chodzi o technikę, ale przede wszystkim łączy nas charakter. Taka sama zawziętość. Jakbym widziała siebie. Chętnie zmierzyłabym się z Kowalczyk. Polka jest faworytką rywalizacji w Vancouver. Może nawet kiedyś dorównać mi osiągnięciami - dodaje Włoszka.

W poniedziałek bieg na 10 km. Justyna Kowalczyk wystartuje dokładnie o godz. 19.16 i 30 sekund polskiego czasu. Relacja Z czuba i na żywo od 17.

Super-blog Vancouver - najciekawsze wpisy dziennikarzy i korespondentów Sport.pl prosto z igrzysk

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".