Biegi narciarskie. Kowalczyk znów najlepsza w Muonio

"Nieźle jest" - napisała Justyna Kowalczyk na Twitterze tuż po swym zwycięstwie w biegu na 5 km stylem klasycznym w Pucharze FIS w Muonio. Nasza biegaczka narciarska wyprzedziła kilka bardzo dobrych rywalek. Inauguracja Pucharu Świata 26 listopada w Kuusamo

Puchar FIS to zawody niższej rangi, te w Muonio Kowalczyk traktuje jako końcowy etap przygotowań do pierwszych startów w Pucharze Świata. W piątek podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego pewnie wygrała sprint stylem klasycznym na dystansie jednego kilometra. W sobotę znów pokazała dobrą formę.

Dystans pięciu kilometrów nasza zawodniczka pokonała w 11 minut i 48,7 s. Drugą Kristę Parmakoski z Finlandii wyprzedziła o 9,2 s. Parmakoski to czwarta zawodniczka klasyfikacji generalnej PŚ z poprzedniego sezonu.

Finki zajęły miejsca od drugiego do siódmego, Kowalczyk była jedyną zawodniczką, która wyprzedziła czołówkę biegaczek z tego kraju. Sklasyfikowana na trzecim miejscu Aino-Kaisa Saarinen straciła do Polki już bardzo dużo - 26,1 s.

Kowalczyk swój występ podsumowała krótko.

Trudno się nie zgodzić.

Czterokrotna mistrzyni olimpijska kończy karierę! Oj, będziemy tęsknić [ZDJĘCIA]