Biegi narciarskie. Astrid Uhrenholdt Jacobsen zasłabła na mecie

:
-
Astrid Uhrenholdt Jacobsen padła na mecie sobotniego biegu na 15 km stylem klasycznym. Norweżka nie podnosiła się przez pięć minut. Nie wiadomo, czy dokończy Tour de Ski.
Sobotni bieg wygrała w wielkim stylu Norweżka Therese Johaug przed rodaczkami: Ingvild Flugstad Oestberg i Heidi Weng. Jacobsen była na mecie 11. ze stratą 2:42.2.

Po minięciu linii mety Jacobsen padła na śnieg i długo się nie podnosiła. Według telewizji NRK zawodniczka miała w trakcie biegu problem z oddychaniem. Na pomoc pospieszyli jej lekarze kadry.

- Wyczerpała wszystkie swoje siły i miała mdłości - tłumaczył lekarz Norweżek Fredrik Bendiksen w rozmowie z "Dagbladet". - To dlatego leżała. Teraz już trochę pije, ubraliśmy ją w ciepłe ubrania. Teraz jest w drodze do hotelu, gdzie będziemy kontynuować jej rehabilitację - dodał.

Według Bendiksena Jacobsen była wyczerpana, ale na razie nie stwierdzono u niej żadnej choroby. nie można wyrokować, czy to koniec jej udziału w tegorocznym Tour de Ski. Po dwóch z ośmiu konkurencji Jaconbsen zajmuje w nim siódme miejsce.

Wybierz Ikonę Sportu 2015 czytelników Sport.pl [GŁOSOWANIE]


Mobilna wersja plebiscytu na Ikonę Sportu 2015 czytelników Sport.pl [GŁOSOWANIE]