PŚ w biegach. Kowalczyk i Jaśkowiec wygrały swój półfinał!

Polki okazały się najlepsze w półfinale sprintów drużynowych stylem dowolnym w Otepaeae. To oznacza, że awansowały do finału, który rozpocznie się o godz. 12. Relacja na żywo na Sport.pl.
Przez długi czas zawodniczki biegły w zwartej grupie. Później do głosu starały się dojść Włoszki, a następnie Amerykanki i Niemki. Kowalczyk i Jaśkowiec jednak spokojnie wyczekały na swoją szansę i finisz należał już do nich. Walkę o zwycięstwo stoczyły z parą Niemiecką, Janną Kolb i Denise Herrmann, wyprzedzając je o prawie trzy sekundy. Trzecie i czwarte miejsce zajęły dwie pary amerykańskie: Sargent/Brennan i Bjornsen/Caldwell.

Wyniki:drużynawynikskład
1. Polska1:54,4Kowalczyk/Jaśkowiec
2. Niemcy I+2,8Kolb/Herrmann
3. USA II+8,8Sargent/Brennan
4. USA 1+9,7Bjornsen/Caldwell
5. Słowenia I+10,4Cebasek/Visnar
6. Rosja II+11,9Czekalewa/Romanowa
7. Norwegia II+16,3Harsem/Brun-Lie
8. Włochy+39,3Scardoni/Vuerich
W pierwszym biegu półfinałowym najlepsze okazały się Norweżki, Maiken Caspersen Falla i Ingvild Flugstad Oestberg. W finale oprócz nich i Polek pobiegną: Ingemarsdotter/Nilsson, Pajala/Falk (Szwecja), Kylloenen/Parmakoski, Saarinen/Sarasoja-Lilja (Finlandia), Kolb/Herrmann (Niemcy), Sargent/Brennan (USA), Dotsenko/Matveeva (Rosja) oraz Lampic/Razinger (Słowenia).

Zdjęcie 4F Kurtka narciarska damska KUDN300A Zdjęcie HANNAH Męska kurtka narciarska Boone Zdjęcie Rossignol Kurtka narciarska męska Hornet Str Jkt
4F Kurtka narciarska damska... HANNAH Męska kurtka narciar... Rossignol Kurtka narciarska...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info