Sport.pl

Biegi narciarskie. Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale, Staręga zaskoczył!

Justyna Kowalczyk odpadła już w ćwierćfinale sprintu w Val Mustair zaliczanego do cyklu Tour de Ski. Bardzo dobrze spisał się za to Marcin Staręga, który awansował do półfinału, a całą rywalizację skończył na ósmym miejscu.
:
-


Kowalczyk biegła już w pierwszej serii. Zajęła w niej trzecie miejsce wyraźnie ustępując Norweżce Marit Bjoergen oraz nieznacznie przegrywając na finiszu z Rosjanką Jewgienią Szapowałową. Polka musiała czekać na rozstrzygnięcia w pozostałych biegach, bo awansować mogła jako tzw. szczęśliwa przegrana.

Z zawodniczek, które zajęły trzecie miejsca, lepsze rezultaty od podopiecznej trenera Aleksandra Wierietielnego osiągnęły jednak Niemka Hanna Kolb oraz Amerykanka Kikkan Randall i to one awansowały do półfinału. Jaśkowiec natomiast w swoim biegu była szósta. Od najszybszej w nim Szwedki Stiny Nilsson była wolniejsza o 6,51 s. Już w eliminacjach odpadła trzecia z reprezentantek Polski. Kornelia Kubińska została sklasyfikowana na 51. miejscu.

Ostatecznie rywalizację wygrała Bjoergen, która w decydującym biegu zdecydowanie wyprzedziła swoje rodaczki Heidi Weng i Ingvild Flugstad Oestberg.

Miła niespodzianka spotkała nas za to w rywalizacji mężczyzn. Maciej Staręga, który miał dziewiąty czas w eliminacjach, długo biegł na czwartej pozycji w swoim ćwierćfinale. Na jednym z ostatnich zakrętów przesunął się na drugą lokatę, a na finiszowej prostej wyprzedził o 0,49 s Austriaka Bernharda Tritschera.

W półfinale zajął z kolei trzecie miejsce, ale by awansować do finału zabrakło mu dobrego czasu. Całą rywalizację wygrał z kolei Federico Pellegrino. Drugi był Petter Northug, a trzeci Martin Johnsrud Sundby.

Pozostali reprezentanci Polski odpadli w eliminacjach. Maciej Kreczmer był 53., Sebastian Gazurek 76., a Jan Antolec 78.Wyniki finału:

1. Marit Bjoergen (Norwegia) 3.37,73

2. Heidi Weng (Norwegia) strata 1,97 s

3. Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia) 2,41

4. Stina Nilsson (Szwecja) 6,40

5. Maiken Caspersen Falla (Norwegia) 7,74

6. Laurien van der Graaff (Szwajcaria) 27,71 ...

15. Justyna Kowalczyk (Polska) odpadła w ćwierćfinale

28. Sylwia Jaśkowiec (Polska) odpadła w ćwierćfinale

51. Kornelia Kubińska (Polska) odpadła w eliminacjach

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata (po 13 z 28 zawodów):

1. Marit Bjoergen (Norwegia) 999 pkt

2. Therese Johaug (Norwegia) 629

3. Heidi Weng (Norwegia) 599

4. Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia) 581

5. Maiken Caspersen Falla (Norwegia) 386

6. Charlotte Kalla (Szwecja) 354

7. Ragnhild Haga (Norwegia) 315

8. Justyna Kowalczyk (Polska) 293

9. Kerttu Niskanen (Finlandia) 277

10. Krista Parmakoski (Finlandia) 241 ...

53. Sylwia Jaśkowiec (Polska) 30

81. Ewelina Marcisz (Polska) 6

Klasyfikacja Tour de Ski (po 3 z 7 etapów):

1. Marit Bjoergen (Norwegia) 39.29,2

2. Heidi Weng (Norwegia) strata 1.11,2

3. Therese Johaug (Norwegia) 2.00,7 ...

8. Justyna Kowalczyk (Polska) 2.52,2

24. Sylwia Jaśkowiec (Polska) 3.52,1

48. Kornelia Kubińska (Polska) 5.17,9

Więcej o:
Komentarze (44)
Biegi narciarskie. Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale, Staręga zaskoczył!
Zaloguj się
 • spectator_zm

  Oceniono 31 razy 11

  Maciej Staręga sprawił bardzo przyjemną niespodziankę. Gratulacje.
  W rywalizacji kobiecej bez zmian. Nadal zdecydowana dominacja Norweżek z niezwykle mocną Marit Bjoergen na czele. Kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, zawsze z ogromną przewagą i na razie nie widać nikogo, kto mógłby ją powstrzymać. Wygra ten TdS w cuglach! Mało tego, ma szansę - jako jedyna w historii - wygrać wszystkie etapy tego ekstremalnego cyklu, nawet wspinaczkę pod Alpe Cermis i jeśli musiałbym na to postawić, nie zastanawiał bym się zbytnio.
  Jeśli chodzi o Justynę Kowalczyk, to nie jestem niczym zaskoczony. Większych szans na awans do półfinału nie miała, choć mimo wszystko spisała się dobrze. Wyraźnie widać, że tak krótkie dystanse znosi dość dobrze, nie odbiega zbytnio fizycznie od najlepszych i wszystko zdaje się potwierdzać moje przypuszczenia, że ten sezon podporządkowała temu jedynemu startowi w Falun, czyli sprincie klasykiem. Zresztą nie łudźmy się, na nic innego nie ma szans. Sezon w PŚ w zasadzie już przepadł z kretesem, a długich dystansów nawet w klasyku, co widzimy wszyscy, nie wytrzymuje. Pozostał jej tylko ten sprint, w którym poza Marit, najgroźniejsze konkurentki (Johaug, Kalla i Weng) będą liczyły się zdecydowanie mniej, lub prawie wcale. Warunek jest tylko jeden - zdecydowana i systematyczna poprawa formy, której szczyt musi przypaść właśnie na Falun...

 • grzela4

  Oceniono 8 razy 6

  Panie dyrektorku SZARANOWICZ -biegnie STARĘGA w półfinale a pana studio TVP REKLAMĘ.Kiedy skończycie z tym dziadostwem.BRAWO

 • dokto

  Oceniono 14 razy 4

  Król nart biegowych ciągle na czele.

 • oloros11

  Oceniono 31 razy 3

  Wielka Marit Bjoergen już legenda tego sportu - jesteśmy tego świadkami
  nikt tak jeszcze nie wygrywał

 • strass1

  Oceniono 5 razy 1

  Parę lat temu lekarze z Warszawy zdyskwalifikowali Staręgę jako biegacza wyczynowego.Szczęście ze są w tym kraju inni,żeby nie powiedzieć lepsi lekarze,którzy mieli inne zdanie na temat jego zdolności i braku przeciwskazań do uprawiania biegów narciarskich.

 • gazujacy

  Oceniono 3 razy -1

  Ach, co za przecudowny start naszej kochanej Justyny! Zwycięstwo w wielkim stylu - jak zwykle. Zmiażdżyła rywalki i nie dała im żadnych szans, ale do tego zdążyliśmy już przecież przyzwyczaić. Forma jak zwykle przyszła w najlepszym możliwym momencie i możemy spodziewać się kolejnych niesamowitych startów naszej mistrzyni, pogromczyni wszystkich rywalek, a w szczególności Norweżek, Szwedek, Szwajcarek, Amerykanek, Włoszek, Rosjanek i Niemek!

 • mixail

  Oceniono 57 razy -3

  Dziś Kowalczyk wyprzedziły:
  Norweżki,
  Szwedka,
  Szwajcarka,
  Amerykanki,
  Włoszka,
  Rosjanka,
  Niemka

  I jak, wszystkie są niedobre i mają astmę bo wygrały z Justysią, czy wciąż tylko Norweżki?!

  Kowalczyk kolejny raz ogląda plecy zawodniczek wszystkich narodowości, ale zaraz ona sama, jej psychofani i ugłaskane przez nią media przedstawią to wyłącznie jako "dominację Norweżek", "przegraną naszej zdrowej zawodniczki z tymi z astmą", "przegraną z nieuczciwymi Norweżkami", "moralne zwycięstwo biednej Justysi nad nieuczciwymi Norweżkami"... itd. itp.

  Justysia i media grubą kasę na tym trzepią, a barany dają się nabierać...

 • pt.nut

  Oceniono 31 razy -3

  @somekindofshit
  Marian jest dobry, to fakt. Ale z prawdziwymi mezczyznami i tak nie ma szans. Tak jak i Ty, pseudo-norweski przebierancu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX