PŚ w Davos. Siódme miejsce Justyny Kowalczyk

:
-
Justyna Kowalczyk zajęła siódme miejsce w zawodach Pucharu Świata w Davos na 10 km stylem klasycznym. Wygrała Therese Johaug, drugie miejsce zajęła Marit Bjoergen, a trzecia była Kerttu Niskanen.
Był to trzeci w obecnym sezonie Pucharu Świata bieg na 10 km techniką klasyczną. To koronna konkurencja Justyny Kowalczyk, ale we wcześniejszych startach Polka dwukrotnie osiągała w niej czwarty rezultat.

Polka na pierwszym punkcie pomiarowym była trzecia ze stratą 4,8 sekundy do pierwszej Johaug i 1,3 sekundy do Bjoergen. Później norweskie biegaczki powiększały przewagę nad Polką. Na drugim pomiarze czasu kolejność pierwszej trójki była taka sama. Tuż za Johaug była Bjoergen, a Kowalczyk traciła do liderki 8,6 sekund.

Na półmetku przewaga Johaug nad Kowalczyk wynosiła już 22 sekundy. Do drugiej Bjoergen polska biegaczka traciła 11 sekund.

W drugiej części wyścigu Kowalczyk straciła wiele sekund. Dziennikarz Onetu Tomasz Kalemba napisał na swoim koncie na Twitterze, że spiker na stadionie stwierdził, że Justyna Kowalczyk mogła mieć upadek.

Kowalczyk zawody w Davos zakończyła ostatecznie na siódmej pozycji. Polka do Johaug straciła 1:27.1. Druga była Bjoergen (42,5 s straty), a trzecia Kerrtu Niskanen (58,5 s straty). Przed Kowalczyk była jeszcze Haag, Bleckur i Weng.