PŚ w Kuusamo. Kowalczyk wolniejsza od Bjoergen w kwalifikacjach

Justyna Kowalczyk bez problemu zakwalifikowała się do sprintu techniką klasyczną w fińskim Kussamo. Kwalifikacje wygrała Norweżka Marit Bjoergen, a Polka zajęła ósme miejsce i była wolniejsza od niej o 2,3 sekundy. Relacja z biegów ćwierćfinałowych na żywo od godz. 12.30 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE na telefony.
Wychodzisz z domu, a biegnie Kowalczyk? Śledź relacje w telefonie dzięki aplikacji Sport.pl Live

Drugie miejsce ze stratą 0,12 sek. zajęła specjalizująca się w sprintach Niemka Denise Herrmann. Trzecia była Amerykanka Sadie Bjornsen. Jedna z faworytek sezonu Therese Johaug zajęła 27. miejsce.

Kowalczyk pobiegnie w piątym ćwierćfinale razem z Sadie Bjornsen, Astrid Jacobsen, Idą Sargent, Idą Ingemarsdotter i Nicole Fessel.

Pozostałe Polki Agnieszka Szymańczak, Paulina Maciuszek, Sylwia Jaśkowiec i Kornelia Kubińska zajęły odległe miejsca i nie zakwalifikowały się do ćwierćfinałów. Szymańczak była 44., Kubińska 55., Maciuszek 63., a Jaśkowiec 81.

Sprint w Kuusamo inauguruje sezon w biegach narciarskich. Relacja z ćwierćfinałów od 12.30 w Sport.pl.

Śledź początek sezonu ze Sport.pl

W ten weekend Justynę Kowalczyk czeka najpierw sprint stylem klasycznym (piątek od 12.30), potem bieg na 5 kilometrów stylem klasycznym (sobota od 10) i na 10 kilometrów stylem dowolnym (niedziela od 10.30). Relacje Z Czuba i na żywo oczywiście w Sport.pl.

W Kuusamo mamy swojego wysłannika. Zapraszamy do śledzenia Sport.pl, a także bloga Pawła Wilkowicza, gdzie znajdziecie wszystkie ciekawostki i przemyślenia z otwarcia sezonu.

Norweska prasa: Puzzle z Kowalczyk, jedyna gwiazda z nazwiskiem na drzwiach


Kto wygra sprint w Kuusamo?