Biegi narciarskie. Puzzle z Kowalczyk w norweskiej prasie. "Jedyna gwiazda z nazwiskiem na drzwiach"

Jaki wpływ mogą mieć zdrowotne problemy Justyny Kowalczyk na przebieg sezonu? Kto jest faworytem pierwszego startu? Czy Kowalczyk i Bjoergen pogodzi Therese Johaug? - m.in. te pytanie zadaje sobie norweska prasa przed inauguracją sezonu w Kuusamo. W norweskich serwisach znajdziemy również symboliczne puzzle z Kowalczyk, a także dowiemy się, że Polkę już jedna rzecz przed sezonem wyróżnia. Relacja ze sprintu w Kuusamo na żywo od godz. 12.30 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE na telefony.
Wychodzisz z domu, a biegnie Kowalczyk? Śledź relacje w telefonie dzięki aplikacji Sport.pl Live

Głównym tematem w norweskich mediach jest oczywiście forma zdrowotna Kowalczyk. Serwis Nrk.no pisze, że "to może być sezon, w którym różnice u Kowalczyk pomiędzy rezultatami w stylu klasycznym i łyżwowym mogą być największe w historii jej występów". "Kowalczyk zmaga się z bólem obu nóg i pleców, co prawie uniemożliwiło jej treningi w stylu dowolnym" - czytamy.

Nrk.no spytał nawet Kowalczyk, czy myśli o końcu kariery. - Teraz myślę tylko o tym, żeby zaliczyć dobry start tu, w Kuusamo, potem są igrzyska, a dopiero po nich podejmę decyzję, co robić dalej - stwierdziła Polka i dodała, że nie czuje żadnej presji ze strony środowiska, które z pewnością chciałoby, żeby występowała jak najdłużej.

"Jedyna gwiazda ze swoim nazwiskiem na drzwiach"

To samo źródło podaje, że jedno już na pewno w tym sezonie Kowalczyk wyróżnia. Portal pisze, że Kowalczyk jest jedyną gwiazdą, która ma pomieszczenie do smarowania nart z własnym nazwiskiem na froncie. "To jedyna zawodniczka, która pracuje niezależnie od reprezentacji swojego kraju" - pisze NRK.no. W pomieszczeniu widocznym na zdjęciu przygotowuje Polce narty serwismen Ulf Olsson.Zagadka Kowalczyk

Dziennik "Dagbladet" przygotował za to krótką rozmówkę z Bjoergen, którą można streścić słowami: "To będzie ekscytujący sezon". Norweżka uważa, że największe szanse na triumfy ma jej rodaczka Therese Johaug, bo jest najmłodsza. Johaug ma 25 lat, Bjoergen 33, a Kowalczyk - 30.

Norweżka stwierdza też - podobnie jak wszyscy eksperci - że Kowalczyk będzie trudna do pokonania w biegach techniką klasyczną, a jej głównym celem jest rywalizacja na 10 km "klasykiem" w Soczi.

W sumie jednak sezon będzie zagadką - sugeruje "Dagbladet", umieszczając "tajemnicze" puzzle. Za odgadnięcie, kto jest na zdjęciu, można wygrać wycieczkę do Soczi:Na koniec mała ciekawostka od bukmacherów - norweskie media podają, że faworytką pierwszego w sezonie startu - sprintu techniką klasyczną w Kuusamo - jest Bjoergen. Za złotówkę postawioną na Norweżkę można wygrać ok. 1,6 zł. Za triumf Kowalczyk - 2,1 zł.

Śledź początek sezonu ze Sport.pl

Sezon w biegach startuje już w ten weekend w fińskim Kuusamo. Justynę Kowalczyk czeka najpierw sprint stylem klasycznym (piątek od 12.30), potem bieg na 5 kilometrów stylem klasycznym (sobota od 10) i na 10 kilometrów stylem dowolnym (niedziela od 10.30). Relacje Z Czuba i na żywo oczywiście w Sport.pl.

W Kuusamo mamy swojego wysłannika. Zapraszamy do śledzenia Sport.pl, a także bloga Pawła Wilkowicza, gdzie znajdziecie wszystkie ciekawostki i przemyślenia z otwarcia sezonu.

Kto wygra sprint w Kuusamo?