Biegi narciarskie. Bjoergen zrezygnowała ze startu

Marit Bjoergen w ostatniej chwili zrezygnowała ze startu w biegu techniką dowolną na 10 km w Davos. Dzień wcześniej została zdeklasowana przez Justynę Kowalczyk w sprincie. Sam bieg wygrała Therese Johaug. Kowalczyk była druga.

Czytaj relację z biegu Kowalczyk na 10 km

- Bjoergen nie jest chora. Czuje się tylko odrobinę przemęczona po sobotnim sprincie - poinformowała dziennikarka norweskiej stacji telewizyjnej NRK Mari Eide.

W biegu najlepsza okazała się Therese Johaug. Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce ze stratą 8,9 sekundy do Norweżki.

Kowalczyk wygrała sprint

Justyna Kowalczyk zdeklasowała rywalki w biegu sprinterskim techniką klasyczną w szwajcarskim Davos. Wygrała eliminacje, ćwierćfinał i półfinał, a w finale wyprzedziła drugą Marit Bjoergen aż o 2,8 sekundy. Przed mistrzostwami świata w Val di Fiemme Polka jest w znakomitej formie.