Tour de Ski. Media w Norwegii: Zemsta polskiej góry mięśni

:
-
Justyna Kowalczyk wygrała ósmy etap prestiżowego Tour de Ski i odzyskała pozycję liderki cyklu. Przed decydującym niedzielnym biegiem - transmisja w Eurosporcie, relacja na żywo na Sport.pl od godziny 12:30 - Polka ma 11,5 sekundy przewagi nad drugą Norweżką Marit Bjoergen. ?Polska góra mięśni najsilniejsza na sobotnim etapie? - komentują norweskie media popis Kowalczyk.
Na metę biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym Kowalczyk wpadła 7,5 sekundy przed Bjoergen. Mocno zmęczona Norweżka nie była w stanie wytrzymać na finiszu piekielnie mocnego tempa Polki.

"Zmiażdżona Bjoergen" - pisze portal www.dagbladet.no. "Justyna Kowalczyk pokazała siłę w biegu na 10 kilometrów i przed ostatnim etapem Tour de Ski znów jest na prowadzeniu. Polka wygrała obie lotne premie, a na mecie wyprzedziła Marit o 7,5 sekundy. Nasza zawodniczka wie, że została dziś pokonana przez rywalkę po prostu lepszą" - czytamy.

"Jestem zadowolona z tego biegu. Kowalczyk jest ode mnie mocniejsza w takich biegach. Biegłam dobrze, starałam się koncentrować na Kowalczyk, ale dziś była za silna. Ciężko powiedzieć, która z nas będzie lepsza" - mówiła Bjoergen."Polska góra mięśni najsilniejsza na sobotnim etapie" - czytamy na portalu www.tv2.no ."Po czterech zwycięstwach z rzędu, Polka wreszcie pokazał prawdziwą siłę, nie miała litości dla Bjoergen, zemściła się na niej i wyprzedziła ją na mecie o 7,5 sekundy".

"Goniłam ją do samego końca, ale dziś Kowalczyk lepiej zjeżdżała, ja musiała pracować na płaskim. Była dziś po prostu lepsza" - cytują dziennikarze Bjoergen.

"W niedzielę przekonamy się, czy Bjoergen stać na dogonienie Kowalczyk. Nasza zawodniczka nie uważa jednak, by rywalka uciekała jej od początku" - piszą dziennikarze. "Myślę, że Kowalczyk na mnie poczeka" - oto cytat z Bjoergen.

Portal http://www.nrk.no pisze: "Kowalczyk była mocna od samego początku i odzyskała koszulkę liderki Tour de Ski. Marit nie mogła za nią nadążyć i w klasyfikacji generalnej ma 11,5 sekundy straty. Ten bieg to popis Kowalczyk i Bjoergen. Polka jest w świetnej formie, pod koniec przyśpieszyła i wpadła na metę daleko przed Norweżką".

Klasyfikacja generalna Tour de Ski:

lp.zawodniczkakrajczas
1.Justyna KowalczykPolska2:17:36.0
2.Marit BjoergenNorwegia2:17:47.5
3.Therese JohaugNorwegia2:22:25.1
4.Charlotte KallaSzwecja2:23:38.8
5.Krista LahteenmakiFinlandia2:23:50.4
6.Marthe KristoffersenNorwegia2:24:11.6
7.Katrin ZellerNiemcy2:24:17.4
8.Kikkan RandallUSA2:24:18.2
9.Aino-Kaisa SaarinenFinlandia2:24:50.1
10.Astrid JacobsenNorwegia2:25:05.2