Tour de Ski. Bjoergen: Nie mogłam pozbyć się Kowalczyk

:
-
Marit Bjoergen wygrała siódmy etap Tour de Ski, bieg na 15 km techniką dowolną. Norweżka o dwie sekundy wyprzedziła Justynę Kowalczyk i w klasyfikacji generalnej wyprzedziła Polkę i ma nad nią 7 sekund przewagi. - Biegłam bardzo mocno, ale nie mogłam się jej pozbyć - powiedziała po biegu Bjoergen dla norweskiej telewizji NRK. Kolejny bieg w sobotę od 15:45. Relacja na żywo na Sport.pl.
- To był bardzo dobry wyścig. Kowalczyk była za mną cały czas, ale to ja miałam dobrą końcówkę - powiedziała po biegu Bjoergen.

- Cały czas biegłam bardzo mocno, ale bardzo trudno było mi się jej (Kowalczyk - red.) pozbyć. Musiałam ją pokonać sprincie. Koniecznie chciałam być pierwsza na stadionie, gdy jest się z tyłu, na zakrętach traci się prędkość - dodała.

Słabiej spisała się inna norweska faworytka Therese Johaug, która przybiegła na metę ze stratą 3:16.9 do zwyciężczyni. - Utrzymywałam dobre tempo tylko przez dwa pierwsze okrążenia. Jest duża różnica gdy się biegnie w grupie, a gdy samemu - powiedziała Johaug.

Do zakończenia Tour de Ski pozostały dwa biegi. W sobotę panie zmierzą się na dystansie 10 km techniką klasyczną, a w niedzielę 9 km techniką dowolną. Relacje na żywo na Sport.pl.