Złoto i srebro dla USA w skeletonie kobiet

Tristan Gale zdobyła złoty medal w skeletonie. Amerykanka o 0,1 s. wyprzedziła swoją rodaczkę Lea Ann Parsley.

Trzecie miejsce zajęła Brytyjka Alex Coomber już ze sporą stratą 0,26 s. do zwyciężczyni.

Gale zdobyła już ósmy złoty medal na tych igrzyskach dla USA.

Zdobywczyni złotego medalu przez dziesięć lat trenowała narciarstwo alpejskie i dopiero przed kilkoma sezonami wybrała skeleton.

Gale nie była wymieniana w gronie faworytek do medalu. W obecnym sezonie Pucharu Świata nie zajęła w żadnych zawodach miejsca wyższego niż ósme.

Po pierwszym przejeździe Gale wyprzedzała Parsley zaledwie o 0,01 s. Parsley po ukończeniu swojego drugiego przejazdu ze zniecierpliwieniem oczekiwała na wynik koleżanki. Po przejechaniu mety Gale nie zdążyła nawet zejść z sanek, kiedy podbiegła do niej Parsley i ściskając gratulowała zwycięstwa.