Short track. bieg na 1500 metrów mężczyzn wyniki kwalifikacji i finału

Finał

1. Apolo Anton Ohno (USA) 2.18,541

2. Li Jiajun (Chiny) 2.18,731

3. Marc Gagnon (Kanada) 2.18,806

4. Fabio Carta (Włochy) 2.18,947

5. Bruno Loscos (Francja) 2.19,587

Kim Dong-sung (Korea Południowa) dyskwalifikacja

(Q = awans do następnej rundy)

Półfinał 1

1. Kim Dong-Sung (Korea Płd.) 2.15,942/Q

2. Bruno Loscos (Francja) 2.15,981/Q

3. Rusty Smith (USA) 2.16,906

4. Miroslav Boiadjiew (Bułgaria) 2.23,468

5. Nicola Rodigari (Włochy) 2.53,907

Satoru Terao (Japonia) - dyskwalifikacja

Półfinał 2

1. Fabio Carta (Włochy) 2.25,072/Q

2. Apolo Anton Ohno (USA) 2.25,152/Q

3. Guo Wei (Chiny) 2.25,321

4. Steven Bradbury (Australia) 2.25,457

5. Nicky Gooch (W. Brytania) 2.25,903

6. Andre Hartwig (Niemcy) 2.25,936

Półfinał 3

1. Li Jiajun (Chiny) 2.19.877/Q

2. Marc Gagnon (Kanada) 2.20,050/Q

3. Cees Juffermans (Holandia) 2.21,726

4. Martin Johansson (Szwecja) 2.24,032

5. Gregory Durand (Francja) 2.49,994

Ahn Hyun-Soo (South Korea) - dyskwalifikacja



Elimiancje

Bieg 1

1. Ahn Hyun-Soo (Korea Płd.) 2.23,287/Q

2. Bruno Loscos (Francja) 2.23,517/Q

3. Satoru Terao (Japonia) 2.23,680/Q

4. Pieter Gysel (Belgia) 2.24,161

5. Wołodymyr Hryhoriew (Ukraina) 2.25,316

Bieg 2

1. Fabio Carta (Włochy) 2.26,644/Q

2. Apolo Anton Ohno (USA) 2.26,809/Q

3. Nicky Gooch (Wlk. Brytania) 2.27,084/Q

4. Kornel Szanto (Węgry) 2.27,467

5. Mark McNee (Australia) 2.27,840

Bieg 3

1. Rusty Smith (USA) 2.25,179/Q

2. Li Jiajun (Chiny) 2.25,347/Q

3. Martin Johansson (Szwecja) 2.25,824/Q

4. Leon Flack (Wlk. Brytania) 2.25,832

5. Kirił Pandow (Bułgaria) 2.27,730

Bieg 4

1. Kim Dong-Sung (Korea Płd.) 2.22,133/Q

2. Andre Hartwig (Niemcy) 2.22,541/Q

3. Steven Bradbury (Australia) 2.22,632/Q

4. Mark Jackson (Nowa Zelandia) 2.22,906

5. Krystian Zdrojkowski (Polska) 2.23,015

Bieg 5

1. Guo Wei (Chiny) 2.18,846/Q

2. Nicola Rodigari (Włochy) 2.19,067/Q

3. Miroslav Boiadjiew (Bułgaria) 2.22,082/Q

4. Balazs Knoch (Węgry) 2.40,617

5. Naoya Tamura (Japonia) 3.06,585

Jonathan Guilmette (Kanada) dyskwalifikacja

Bieg 6

1. Marc Gagnon (Kanada) 2.20,126/Q

2. Cees Juffermans (Holandia) 2.20,397/Q

3. Gregory Durand (Francja) 2.20,496/Q

4. Matus Uzak (Słowacja) 2.22,557

Simon van Vossel (Belgia) dyskwalifikacja