Niemiecki komik Stefan Raab wystąpi na igrzyskach w Salt Lake City w barwach Mołdawii

Niemiecki komik Stefan Raab pójdzie na igrzyskach w Salt Lake City w ślady legendarnego Eddie'ego Orła - angielskiego skoczka narciarskiego, a na drużynę biegaczy narciarskich Mołdawii będą zwrócone oczy tak jak niegdyś na jamajskich bobsleistów.
Raab, który prowadzi nocny show w telewizji RTL, zdążył w karierze walczyć o mistrzostwo świata w boksie kobiet (pojedynek z Regine Halmsisch zakończył zakrwawionym nosem) i śpiewał w konkursie Eurowizji piosenkę pt "Wadde hadde dudde da" (piąte miejsce), wystartuje na zimowych igrzyskach w biegu narciarskim w barwach Mołdawii. Działacze Międzynarodowej Federacji Narciarskiej ujawnili w piątek, że Raab już zdobył mołdawskie obywatelstwo i nic nie powstrzyma go przed startem.

- Nie możemy nic zrobić. działacze Mołdawii pokazali nam jego oryginalny paszport, więc dlaczego nie dać mu wystąpić na igrzyskach - powiedział Bengt-Erik Bengtsson, szef Niemieckiej Federacji Narciarskiej.W swym programie "Raab in Danger" (Raab w niebezpieczeństwie) komik często chwyta się ryzykownych sportów, jak np. jak skok o tyczce czy skok do wody. Niemiecki brukowiec "Bild" donosi, że Mołdawia dlatego zgodziła się na start Raaba, bo w ramach rewanżu sfinansuje on przelot i pobyt w Salt Lake City pozostałych sześciu reprezentantów tego kraju. Zapłaci także za ubezpieczenie nóg zawodników (39 dolarów para).Tymczasem inny niemiecki komik-piosenkarz Costa Cordalis - który amatorsko biega na nartach, zaproponował, że zostanie trenerem Raaba. - To mądry facet i wie, co powinien robić. Teraz musi rzucić palenie i picie - stwierdził Cordalis.