Niemcy: Forma Hannawalda wielką niewiadomą

- Nie wierzę, że któryś z Niemców może zagrozić Adamowi Małyszowi - mówi Gazecie Thomas Hahn, dziennikarz ?Sueddeutsche Zeitung".
Thomas Hahn, dziennikarz "Sueddeutsche Zeitung":

- Sven Hannawald w Neustadt przyćmił wszystkich. Schmitt był świeżo po chorobie, więc jego wyniki - 2. i 7. miejsce - należy ocenić pozytywnie. W opinii kibiców nadal za lepszego skoczka uważany jest Schmitt. Zazwyczaj prezentuje wyrównaną formę, rzadko zdarzają mu się wpadki. Forma Hannawalda jest zawsze wielką niewiadomą, zwycięstwo w Neustadt było jego pierwszym sukcesem od prawie dwóch lat!

Rywalizacja Martina Schmitta z Adamem Małyszem jest według mnie trochę sztucznie rozdmuchana. Na pewno wynika to ze strategii stacji RTL, która w ten sposób chce przyciągnąć widzów przed telewizory. Bezpośrednich pojedynków tych skoczków było niewiele - w pamięci zostały tak naprawdę tylko mistrzostwa świata w Lahti.

Nie wierzę również, że któryś z nich może zagrozić Adamowi Małyszowi. Stałość, z jaką skacze, jest wręcz przerażająca. Nie wykluczam, że może mieć gorsze dni, np. na olimpiadzie, ale porażka Polaka w PŚ jest praktycznie niemożliwa. Mam nadzieję, że w Turnieju Czterech Skoczni dobrze zaprezentują się inni zawodnicy, bo jeśli Małysz będzie tak dominował jak w zeszłym sezonie, konkurs będzie nudny.