P¦ w Oslo. Kamil Stoch: Strata koszulki? To jest dla mnie dobra sytuacja

- Strata koszulki, to jest dla mnie dobra sytuacja. Wielu dziennikarzy, ludzi może da mi teraz trochę spokoju - powiedział Kamil Stoch, który w niedzielę stracił pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata.
Niedzielne zawody w Oslo wygrał Stefan Kraft, Kamil Stoch zaj±ł 22. miejsce i w klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata 60 punktów przewagi nad Austriakiem zamienił na 31 punktów straty.

- Strata koszulki, to jest dla mnie dobra sytuacja - powiedział Stoch w TVP Sport. I zacz±ł wyja¶niać: - Wielu dziennikarzy, ludzi da mi może teraz trochę spokoju, wytchnienia. Będzie mi odrobinę łatwiej.W niedzielę Stoch w pierwszej serii oddał dobry skok na 126 metrów (zajmował pi±te miejsce), w drugiej skoczył 114,5 metra.

- Nie wiem, co się stało w powietrzu. Wszystko wygl±dało dobrze, dopóki nie przeleciałem buli. Od jakiego¶ czasu wła¶nie w tym miejscu zaczynaj± się moje problemy - powiedział.

A przyczynę swojego problemu opisał tak: - To nie był żaden podmuch. To był mój bł±d. Od jakiego¶ czasu - a konkretnie od dużej skoczni w Lahti - skręca mnie w locie, i tak też było i tym razem.

Do zakończenia rywalizacji w Pucharze ¦wiata zostało jeszcze pięć konkursów indywidualnych. Najbliższy już we wtorek w Lillehammer.

***

P¦ w Oslo. Stoch już nie jest liderem, to był nasz najgorszy konkurs w sezonie

Stefan Kraft wygrał, Kamil Stoch zaj±ł 22. miejsce i w klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata 60 punktów przewagi nad Austriakiem Polak zamienił na 31 punktów straty. Niedziela w Oslo była najgorszym dniem w całym sezonie dla kadry Stefana Horngachera. W każdym z poprzednich konkursów zdobywali oni więcej punktów niż na Holmenkollbakken. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Dzikie tańce" Piotra Żyły przed skokiem w Oslo

Piotr Żyła przeżywa ostatnio najlepsze dni swojej kariery. Polakowi z tego powodu wyraĽnie dopisuje humor, co widać było przed pierwszym skokiem konkursu indywidualnego w Oslo. CZYTAJ WIĘCEJ >>