Sport.pl

Raw Air. Tak Stoch uratował się przed groźnym upadkiem. ,,To był mój błąd!"

Kamil Stoch nie zdołał odeprzeć ataku Stefana Krafta i stracił koszulkę lidera Pucharu Świata. Polak w drugiej serii musiał wykazać się sporym doświadczeniem, by uniknąć bardzo groźnego upadku.


W pierwszej serii Kamil Stoch oddał dobry skok na 126 metrów i zajmował piąte miejsce. Polak tracił tylko dwa punkty do trzeciej pozycji i wydawało się, że ma spore szanse na kolejne podium w tym sezonie. Druga seria nie ułożyła się jednak po jego myśli. Już po wyjściu z progu można było zauważyć, że Stoch nie ustabilizował sylwetki. - To nie był żaden podmuch wiatru. Od pewnego momentu skręca mnie za bulą, dlatego to był tylko mój błąd. Można powiedzieć, że wyratowałem się ze swojej winy. Nie wiem jak to poprawić. - powiedział w TVP Kamil Stoch.

Polak skoczył 114,5 metra i dało mu to dopiero 22. miejsce. Stoch zdobył jedynie 9 punktów do klasyfikacji PŚ. W zawodach zwyciężył Stefan Kraft, który uzyskał kolejne sto punktów.Przed zawodami Stefan Kraft tracił do Polaka jedynie 60 punktów, dlatego jego zwycięstwo oznaczało, że Stoch musi zająć minimum szóste miejsce, by utrzymać prowadzenie w Pucharze Świata. Tak się jednak nie stało i Austriak został nowym liderem klasyfikacji generalnej. Stefan Kraft ma w tym momencie 1320 pkt, a Polak traci do niego już 31 punktów.

Do zakończenia rywalizacji w Pucharze Świata zostało jeszcze pięć konkursów indywidualnych. Najbliższy już we wtorek w Lillehammer.Stefan Kraft wygrał zawody w norweskim Oslo, drugie miejsce zajął Andreas Wellinger, a trzecie Markus Eisenbichler. Kamil Stoch miał olbrzymie problemy w powietrzu, ale uratował się przed upadkiem.

Stefan Kraft wygrał zawody w norweskim Oslo, drugie miejsce zajął Andreas Wellinger, a trzecie Markus Eisenbichler. Kamil Stoch miał olbrzymie problemy w powietrzu, ale uratował się przed upadkiem. CZYTAJ WIĘCEJ >>

PŚ w Oslo. Stoch już nie jest liderem, to był nasz najgorszy konkurs w sezonie

Stefan Kraft wygrał, Kamil Stoch zajął 22. miejsce i w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 60 punktów przewagi nad Austriakiem Polak zamienił na 31 punktów straty. Niedziela w Oslo była najgorszym dniem w całym sezonie dla kadry Stefana Horngachera. W każdym z poprzednich konkursów zdobywali oni więcej punktów niż na Holmenkollbakken. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Dzikie tańce" Piotra Żyły przed skokiem w Oslo

Piotr Żyła przeżywa ostatnio najlepsze dni swojej kariery. Polakowi z tego powodu wyraźnie dopisuje humor, co widać było przed pierwszym skokiem konkursu indywidualnego w Oslo. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Więcej o:
Komentarze (26)
Raw Air. Tak Stoch uratował się przed groźnym upadkiem. ,,To był mój błąd!"
Zaloguj się
 • antykaczysta40

  Oceniono 9 razy 7

  Musi wyleczyć kolano. Podświadomie, ze zdrowej nogi odbija się mocniej i dlatego go skręca w powietrzu. Naturalna reakcja organizmu.

 • guru133

  Oceniono 8 razy 4

  Wygląda na to że chłopcysą już zmęczeni sezonem, ale osiągnęli już tyle, że mają do tego prawo.

 • michalmos

  Oceniono 1 raz 1

  Niestety ale przy ostatnim układzie klasyfikacji skoków narciarskich wiadome było jedno. Wiedzieliśmy wszyscy doskonale, że Kamil Stoch nie może praktycznie ani razu przegrać z Kraftem. Niestety tak się poukładało, że ten wygrywał konkurs po konkursie jak z nut. W dodatku ten dzisiejszy konkurs Kamilowi kompletnie nie wyszedł. Niech mi tu nikt nie mówi, że chodzi o wiatr...bo dobry skoczek z takimi powiewami sobie da radę. Coś się dzieje, co powoduje, że Kamil od kilku konkursów wyraźnie słabnie.

 • krzysulek12

  Oceniono 1 raz 1

  Wzieli sobie do serca słowa prezesa i sołtysowej jesteśmy najlepsi inni skakali siłowo

 • bjuras

  Oceniono 1 raz 1

  Stoch dziś wygrał:)

 • antykaczysta40

  Oceniono 1 raz 1

  Jeszcze z jeden konkurs i Horngacher wycofa Stocha. I dobrze. Zdowie najważniejsze.

 • spectator_zm

  Oceniono 7 razy 1

  Ta wypowiedź oznacza, że Stoch jest w potężnym dołku. Że przeżywa poważny kryzys formy i nic go już w tym sezonie nie uratuje. Kryształowa Kula to już mgliste wspomnienie (że była tak blisko). Teraz trzeba się martwić, aby w ogóle utrzymać miejsce na podium PŚ. Jest coraz gorzej, a rywale za plecami napierają jak diabli. Będzie ciężko, niestety...

 • antropoid

  Oceniono 9 razy -3

  Chyba za długo świętowali medale z Lahti - bo w tym Oslo skakali jak skacowani. Żaden nie umiał oddać dwóch dobrych skoków? Dziwne.

 • lesnywladek2

  Oceniono 8 razy -8

  ja tam wolę skoczków z marszów KOD,nie dość że są po sześćdziesiątce to skaczą lepiej i na dodatek z tęczowymi flagami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX