Sport.pl

MŚ w Lahti. Sukces i ogromne wzruszenie Piotra Żyły

Piotr Żyła brązowym medalistą mistrzostw świata na dużej skoczni w Lahti! Na podium nasz reprezentant nie krył szczęścia i wzruszenia. Podczas wywiadu z reporterem TVP z ogromnych emocji nie mógł sklecić jednego dłuższego zdania.
30-letni skoczek po pierwszej serii zajmował szóste miejsce po skoku na 127,5 metra. Żyłę wyprzedzali Dawid Kubacki, Andreas Stjernen, Kamil Stoch, Andreas Wellinger oraz Stefan Kraft. W drugiej serii nasz reprezentant skoczył jednak aż 131 metrów (najlepsza próba w drugiej części zawodów) i konkurs przegrał jedynie z Wellingerem i Kraftem.

Kilka chwil po zakończeniu rywalizacji trójka zawodników pojawiła się na podium, otrzymała kwiaty. Żyła nie umiał powstrzymać łez. Widać było, jak bardzo przeżywa swój sukces. Skoczek znany z wiecznego uśmiechu i żartów tym razem miał łzy w oczach.

Podobnie było podczas wywiadu, którego skoczek udzielał TVP po ceremonii wręczenia kwiatów. Żyła był w szoku, na pytania odpowiadał monosylabami. Zdesperowany reporter już sam chciał odpowiadać na swoje pytanie zaczynając: "Pozwól, że ja ci podpowiem..."

W czwartek pozostali Polacy zajęli miejsca: Maciej Kot - szóste, Kamil Stoch - siódme, Dawid Kubacki - ósme. W sobotę o godz. 16.30 odbędzie się konkurs drużynowy na dużej skoczni.

https://www.sport.pl/zimowe/1,64996,21445808,ms-w-lahti-kraft-znowu-mistrzem-swiata-piotr-zyla-z-brazowym.html#MT_1ZdjecieMistrzyni świata Joanna Jędrzejczyk w drużynie Sport.pl!
Komentarze (29)
MŚ w Lahti. Sukces i ogromne wzruszenie Piotra Żyły
Zaloguj się
 • yosemitesam

  Oceniono 9 razy 9

  Płacz Piotrek, nie wstydź się, bo jak prawdziwy chłop płacze to musi być święto.

 • yosemitesam

  Oceniono 8 razy 8

  Życzę Pietrkowi, żeby w sobotę wraz z kolegami stanął na podium o dwa stopnie wyżej.

 • kreciarobota59

  Oceniono 6 razy 6

  Piotr jesteś wielki,życzę dalszych sukcesów,oraz opadnięcia kopary złośliwcom.Całą drożyna jesteście wspaniali,mniej się denerwujcie ,więcej luzu przy skokach.Pozdrawiam też pana trenera,i dzięki za jego wkład szkolenia.

 • aga_kkk

  Oceniono 6 razy 6

  Brawo Piotrek!!!

 • widziane_z_ryczki

  Oceniono 8 razy 6

  Żyła był w szoku, bo nie wierzył, że sędziowie mogą tak wydrukować wyniki.

 • dziadwawelski

  Oceniono 8 razy 6

  Wielu ma go za taką "maskotkę" polskich skoków, żartownisia i "gościa od różnych jaj w sieci" . Może kiedyś tak było. Od pewnego czasu jeśli czegoś można być pewnym to tego, że Żyła będzie walczył do końca ! Zwycięstwo w turnieju czterech skoczni w ostatnim skoku odebrał mu Stoch ale tutaj pokazał to on dał nam medal. W drużynówce pewni możemy być, że będzie walka i to on na pewno nie zawiedzie. Niewiadomą jest jak będą skakać pozostali !!!

 • antymoher64

  Oceniono 7 razy 5

  Piotr, sędziowie ukradli ci złoto.

 • distepfano

  Oceniono 1 raz 1

  Piotrze , powiedz co brałeś, bo też chcę się uspokoić po tak szalonych zawodach.

 • yanik1988

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo Piotrek . Gratuluję i walczcie o zloto z drużyną

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX