Sikora czwarty na 15 km

Znowu świetny występ Tomasz Sikory w Oberhofie! W kończącym mistrzostwa świata biegu masowym na 15 km Polak zajął czwarte miejsce. Podobnie jak w czwartek, kiedy zdobył srebrny medal na 20 km, Polak fantastycznie finiszował

Po pierwszym strzelaniu, w pozycji leżąc, Sikora miał jedno pudło i zajmował 19. pozycję. Później, m.in. dzięki bezbłędnemu strzelaniu, konsekwentnie odrabiał straty. Na ostatnie, czwarte strzelanie, w pozycji stojącej, wbiegł jako trzeci, po Francuzie Raphaelu Poiree i Norwegu Ole Einarze Bjoerndalenie. Niestety, ostatni pocisk wylądował obok celu i Polak musiał przebiec dodatkowe 150 metrów.

Kiedy Poiree niezagrożony biegł wczoraj po swój trzeci złoty medal w mistrzostwach, za nim toczyła się zażarta walka o pozostałe miejsca na podium. Wydawało się, że górą będzie w niej znakomicie ostatnio biegający Sikora. Niespodziewanie osłabł bowiem pięciokrotny mistrz olimpijski Bjoerndalen i Polak przez moment znowu znalazł się na medalowej pozycji. Wtedy jednak do ataku przystąpił inny Norweg Lars Berger. Mistrz swego kraju w biegach narciarskich musiał pokonać pięć karnych rund, a mimo to łatwo doganiał kolejnych rywali i przybiegł do mety na drugim miejscu. Na ostatnich kilometrach niespodziewanie dobrze spisał się mniej znany Rosjanin Siergiej Konowałow. Miał bezbłędne ostatnie strzelanie, uciekł konkurentom i zdobył brąz. Z czwartym na mecie Sikorą wygrał o ponad 6 sekund.