NHL: Gol Czerkawskiego i wygrana Penguins

Mariusz Czerkawski strzelił gola dla New York Islanders w wygranym po dogrywce wyjazdowym spotkaniu z St. Luis Blues.

Polak trafił pod koniec drugiej tercji, wyrównując stan meczu na 2:2. O zwycięstwie "Wyspiarzy" w dodatkowym czasie gry zadecydował Czech Roman Hamrlik.

Bohaterem środowych spotkań był bramkarz Toronto Maple Leafs - Curtis Joseph. Jego drużyna uległa na wyjeździe Buffalo Sabres 0:3, ale golkiper przyjezdnych w pierwszych dwóch tercjach zatrzymał aż 32 strzały. - Cujo (Joseph) był najlepszy na tafli - stwierdził bramkarz zwycięzców Dominik Haszek, który w całym meczu musiał obronić tylko 16 uderzeń rywali.

Wtorkowe wyniki NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs 3:0; Montreal Canadiens - Florida Panthers 3:2; Pittsburgh Penguins - Boston Bruins 2:2; St. Louis Blues - New York Islanders 3:4 (dogr.); Colorado Avalanche - San Jose Sharks 4:1.