MŚ w Falun. Bjoergen: Żal mi Kowalczyk

- Żal mi Justyny Kowalczyk. Mam nadzieję, że coś się zmieniło i będzie na mistrzostwach świata w dobrej formie. Potrzebujemy jej - powiedziała Marit Bjoergen na konferencji przed rozpoczynającymi się w środę mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym. W czwartek sprint stylem klasycznym. Relacja z kwalifikacji od godz. 13 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE na telefony.
Swoją pierwszą konferencję w Falun Bjoergen zwołała we wtorek. Dużą jej część poświęciła właśnie Kowalczyk, bo ich rywalizacja najbardziej interesowała dziennikarzy. Norweska multimedalistka, która będzie broniła w Szwecji czterech złotych medali, powiedziała, że liczy na znakomitą formę swojej najsłynniejszej rywalki.

- Ostatnio mieliśmy wiele norweskich zwycięstw, dlatego nie będzie niespodzianką, jeśli i teraz zdobędziemy dużo medali. Ale potrzebujemy rywalizacji. Chcemy, żeby walczyły z nami Charlotte Kalla [najlepsza Szwedka - przyp. red.] czy Justyna Kowalczyk - powiedziała Bjoergen.

Na pytanie, czy wierzy w Kowalczyk, odpowiedziała: - W tym sezonie jeszcze nie była w swojej najwyższej formie. Ale wszyscy mamy nadzieję, że przyjedzie tu odmieniona, że świetnie poszły jej treningi w ostatnich dniach i że jest w doskonałej formie. My jej potrzebujemy. To bardzo ważne dla sportu, żeby była rywalizacja w czołówce, żeby było z kim walczyć.

Bjoergen przyznała, że żal jej Polki. - Miałam nadzieję, że będzie biegała szybciej. To świetna rzecz mieć taką rywalkę, szczególnie że zainteresowanie tym sportem w Polsce jest ogromne. Justyna jest wielką gwiazdą. Ale w tym sezonie kibiców z Polski przyjeżdża na zawody mniej.

W czwartek pierwsza szansa na pojedynek Bjoergen z Kowalczyk - sprint stylem klasycznym. Relacja na żywo z kwalifikacji i finałów od godziny 13 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE na telefony.

O karierze Justyny Kowalczyk i historii biegów narciarskich przeczytaj w książce >>

Co, gdzie, kiedy przed MŚ w Falun [ROZKŁAD]


Zdjęcie HANNAH Męska kurtka narciarska Boone Zdjęcie Loap Kurtka narciarska Cimone Zdjęcie Salomon Kurtka Dynamics W
HANNAH Męska kurtka narciar... Loap Kurtka narciarska Cimone Salomon Kurtka Dynamics W
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info