Program MŚ w narciarstwie klasycznym

We wtorek, biegiem kobiet na 15 km techniką klasyczną ze startu wspólnego, rozpoczną się we włoskim Val di Fiemme mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Zawody zakończą się 1 marca biegiem mężczyzn na 50 km techniką dowolną.
W Val di Fiemme wystartują reprezentanci Polski. Do Włoch pojechało pięciu skoczków: Adam Małysz, Marcin Bachleda, Robert Mateja, Tomisław Tajner i Tomasz Pochwała, a także trójka zawodników specjalizująca się w biegach: Justyna Kowalczyk, Janusz Krężelok i Maciej Kreczmer.

Program MŚ w narciarstwie klasycznym w Val di Fiemme:



wtorek, 18 lutego:

bieg kobiet na 15 km techniką klasyczną ze startu wspólnego (10.00)

środa, 19 lutego:

bieg mężczyzn na 30 km techniką klasyczną ze startu wspólnego (10.00)

czwartek, 20 lutego:

bieg kobiet na 10 km techniką klasyczną (10.00)

piątek, 21 lutego:

kombinacja norweska - skoki na obiekcie K95 (9.15)/bieg na 15 km techniką dowolną (16.00)

bieg mężczyzn na 15 km techniką klasyczną (11.15) kwalifikacje do indywidualnego konkursu skoków na obiekcie K120 (18.00)

sobota, 22 lutego:

bieg kobiet na dochodzenie - 5 km techniką klasyczną/5 km techniką dowolną (9.30)

indywidualny konkurs skoków na obiekcie K120 (18.00)

niedziela, 23 lutego:

bieg mężczyzn na dochodzenie - 10 km techniką klasyczną/10 km techniką dowolną (9.30)

drużynowy konkurs skoków na obiekcie K120 (18.00)

poniedziałek, 24 lutego:

kombinacja norweska drużynowo - skoki na obiekcie K95 (9.15)/bieg 4x5 km techniką dowolną (16.00)

bieg sztafetowy kobiet 4x5 km (12.00)

wtorek, 25 lutego:

bieg sztafetowy mężczyzn 4x10 km (10.00)

środa, 26 lutego:

bieg sprinterski techniką dowolną kobiet i mężczyzn - kwalifikacje (15.00)/finały (17.00)

czwartek, 27 lutego:

kwalifikacje do indywidualnego konkursu skoków na obiekcie K95 (18.00)

piątek, 28 lutego:

kombinacja norweska w sprincie - skoki na obiekcie K120 (9.15)/bieg na 7,5 km techniką dowolną (13.00)

bieg kobiet na 30 km techniką dowolną (10.45)

indywidualny konkurs skoków na obiekcie K95 (18.00)

sobota, 1 marca:

bieg mężczyzn na 50 km techniką dowolną (9.30)