PŚ w skokach narciarskich. Trener Polaków: "Celujemy wyżej"

:
-
Po jednoseryjnym konkursie drużynowym na najwyższym stopniu podium wylądowali Austriacy. Nasza drużyna zajęła dopiero siódme miejsce.
- Celujemy mimo wszystko wyżej" - powiedział trener naszej kadry, Łukasz Kruczek.- W konkursach drużynowych liczą się cztery dobre skoki, jak są trzy to jest ciężko a z dwoma to nie ma na co liczyć - dodał szkoleniowiec.

- Myślę, że nie zawiódł Kamil oraz Piotrek. Te dwa skoki w tych warunkach, w których skakali były niezłe. Kamil skoczył bardzo dobry skok. Nieźle wypadł też Krzysiek Miętus, chociaż warunki nie były dla niego, liczyliśmy na więcej, że jest w stanie lepiej wykorzystać sprzyjające warunki. Natomiast poniżej możliwości, poniżej tego co obserwowaliśmy skoczył Jasiek - wyjaśnił trener.

- Patrząc na pozostałych zawodników, którzy skakali tutaj serię treningową, inaczej ustawiłbym skład na konkurs drużynowy, ale to jest już za nami i nie jesteśmy w stanie tego zmienić - ocenił Kruczek. - W treningu dobrze skoczył Dawid Kubacki, Stefan Hula skakali z tego samego rozbiegu, ich skoki były w granicach 120 metrów. Prezentowali się dobrze w porównaniu do pozostałych zawodników - podsumował polski trener.

Specjalny serwis o skokach? Sprawdź Skijumping.pl »