Biathlon

 • Włoska policja zrobiła nalot na hotel Rosjan startujących w MŚ!

  Włoska policja zrobiła nalot na hotel Rosjan startujących w MŚ!

  To nowa tradycja wielkich imprez w zimowych sportach wytrzymałościowych: w sobotę rano, w dniu biegu sztafet, włoska policja zrobiła nalot na hotel Rosjan startujących w mistrzostwach świata w biatlonie. Zarekwirowała laptopy, telefony, zabrała na przesłuchanie jednego z trenerów i szefa rosyjskiego biathlonu.

 • Tomasz Sikora: 90 procent startów kończyłem z myślą 'gdyby nie to jedno pudło'. Ciągle jeszcze wszystko jest przed Moniką Hojnisz

  Tomasz Sikora: 90 procent startów kończyłem z myślą "gdyby nie to jedno pudło". Ciągle jeszcze wszystko jest przed Moniką Hojnisz

  - Od razu miało być "Kurczę", tylko na chwilę się zawiesiłem. Bardzo było mi żal Moniki - mówi Tomasz Sikora, który komentował w Eurosporcie bieg indywidualny na MŚ w biathlonie z udziałem Moniki Hojnisz-Staręgi. Nasza najlepsza zawodniczka spisywała się świetnie aż do dwóch ostatnich strzałów. Gdyby nie spudłowała, zdobyłaby złoty medal, gdyby pomyliła się raz, miałaby brąz. Przez błędy zajęła szóste miejsce. Czy w niedzielę, na koniec mistrzostw, zawalczy o podium w biegu masowym?

 • Nowakowska: Hojnisz-Staręga na pewno będzie miała wyrzuty. Ma jeszcze jedną szansę

  Nowakowska: Hojnisz-Staręga na pewno będzie miała wyrzuty. Ma jeszcze jedną szansę

  - To jest klasyka gatunku. Kary powstają nie dlatego, że ktoś słabo strzela, tylko dlatego, że mu brakuje zimnej krwi - mówi Weronika Nowakowska, srebrna i brązowa medalistka MŚ, komentatorka Polsatu Sport, która kiedyś była o jeden celny strzał od wicemistrzostwa olimpijskiego. We wtorek na MŚ w Anterselvie o jeden celny strzał od brązu i o dwa celne strzały od złota mistrzostw świata była Monika Hojnisz-Staręga. Nasza najlepsza biathlonistka skończyła bieg indywidualny na szóstym miejscu. Ostatnią szansę na medal będzie miała w niedzielny biegu masowym.

 • Monika Hojnisz-Staręga dla Sport.pl: Nie chcę czekać do igrzysk w Pekinie

  Monika Hojnisz-Staręga dla Sport.pl: Nie chcę czekać do igrzysk w Pekinie

  - Jeżeli zrobiłam to w 2013 roku, to dlaczego miałoby się teraz nie dać? - pyta Monika Hojnisz-Staręga, brązowa medalistka biathlonowych MŚ sprzed siedmiu lat. Na razie, na MŚ w Anterselvie, jej nie idzie. Dlaczego? I czy nie powtórzy błędów we wtorkowym biegu na 15 km? Początek o godzinie 14.15, transmisja w Eurosporcie.

 • Hojnisz-Staręga najlepsza z Polek w sprincie na MŚ w biathlonie. Roeiseland ze złotem

  Hojnisz-Staręga najlepsza z Polek w sprincie na MŚ w biathlonie. Roeiseland ze złotem

  Marte Olsbu Roeiseland została we włoskiej Anterselvie mistrzynią świata w sprincie - pierwszej indywidualnej konkurencji tegorocznego czempionatu globu. Srebrny medal wywalczyła Amerykanka Susan Dunklee, a brązowy Czeszka Lucie Charvatova. Najlepiej z grona reprezentantek Polski spisała się dziś Monika Hojnisz-Staręga, która z dwoma pudłami na koncie uplasowała się na 28. miejscu. Do niedzielnego biegu pościgowego zakwalifikowały się wszystkie nasze biathlonistki.

 • 'Wierietielny dziurawił naboje, potem gotował je w gorącej wodzie. Doprowadził nas do psychozy'

  "Wierietielny dziurawił naboje, potem gotował je w gorącej wodzie. Doprowadził nas do psychozy"

  - Trener Wierietielny doprowadził nas do takiej psychozy, że spodziewaliśmy się, że następny strzał na pewno będzie tym oszukanym. Tak bardzo uważałem, żebym nie zrobił błędu, że świetnie kodowałem sobie idealną postawę i najwyższą koncentrację - mówi Tomasz Sikora. Najlepszy polski biathlonista w historii wspomina, jak 25 lat temu wypracował formę na złoty medal mistrzostw świata w Anterselvie. Od czwartku w tej samej włoskiej miejscowości znów będą rozgrywane MŚ, a o medale mogą powalczyć Polki.

 • Polska biathlonistka znów w najlepszej dziesiątce PŚ. Kolejny świetny występ

  Polska biathlonistka znów w najlepszej dziesiątce PŚ. Kolejny świetny występ

  Tiril Eckhoff z Norwegii zwyciężyła w biegu sprinterskim odbywającym się w niemieckim Ruhpolding, zostając tym samym nową liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugie miejsce przypadło w udziale Szwedce, Hannie Öberg, zaś trzecie reprezentantce Włoch, Dorothei Wierer. Najlepiej z Polek spisała się Kamila Żuk, zajmując dziesiątą lokatę.

 • Kolejne zwycięstwo Norweżek w sztafecie. Kiepski występ Polek

  Kolejne zwycięstwo Norweżek w sztafecie. Kiepski występ Polek

  Norweżki odniosły kolejne sztafetowe zwycięstwo w tym sezonie. W Oberhofie liderki Pucharu Narodów wyprzedziły o ponad 20 sekund drugie Szwedki. Trzecie miejsce zajęły Francuzki. Polki w składzie: Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut, Magdalena Gwizdoń, uplasowały się na 13. pozycji.

 • Dwie Polki w '10' w Oberhofie. To ich najlepszy występ w sezonie

  Dwie Polki w "10" w Oberhofie. To ich najlepszy występ w sezonie

  Marte Olsbu Roeiseland z Norwegii była jedną z niewielu bezbłędnych zawodniczek, co w połączeniu z dobrym biegiem dało jej zwycięstwo w dzisiejszym biegu sprinterskim w Oberhofie. Z podium cieszą się też Niemka Denise Herrmann i Francuzka Julia Simon. Najlepszy występ w tym sezonie zaliczyły Polki - Monika Hojnisz-Staręga i Kamila Żuk.

 • Błysk formy Moniki Hojnisz-Staręgi. Niewiele zabrakło do miejsca na podium PŚ w Oestersund

  Błysk formy Moniki Hojnisz-Staręgi. Niewiele zabrakło do miejsca na podium PŚ w Oestersund

  Biathlonistki z Francji wzięły przykład ze swoich kolegów, którzy zajęli cztery czołowe miejsca we wczorajszym biegu indywidualnym i dziś dwie z nich stanęły na podium. Zawody w szwedzkim Oestersund wygrała Justine Braisaz, druga była Ukrainka Julia Dżyma, a trzecia Julia Simon. Solidny występ zanotowała Monika Hojnisz-Staręga, która była ósma.