Biathlon

 • Kateryna Bech zdradziła Ukrainę. Zaśmiała się rodakom prosto w twarz
 • Zmiany w biathlonowym PŚ. Kontrowersyjny przepis zlikwidowany. 'Komu to potrzebne?'
 • Uciekł do Polski przed reżimem Łukaszenki. Małysz: Ta historia sprawia, że ma się łzy w oczach

  Uciekł do Polski przed reżimem Łukaszenki. Małysz: Ta historia sprawia, że ma się łzy w oczach

  Siergiej Dalidowicz uciekł z Białorusi przed reżimem Łukaszenki. Początkowo nie mógł podjąć tutaj pracy, ale na szczęście napotkał pomocnych ludzi z pol-skiego biathlonu. Były znakomity biegacz narciarski pomoże młodym podopiecznym Łukasza Słoniny. - Walczył w kraju z Łukaszenką. Zdołał uciec. Staramy się wykorzystać jego wiedzę i zarazem pomóc - przyznała Justyna Kowalczyk-Tekieli, dyrektor sportowa w PZBiath.

 • Justyna Kowalczyk-Tekieli wystartuje w nowej dyscyplinie. 'Trzeba się zasadzić na 10/10'
 • Ukraińska medalistka MŚ wyjechała do Rosji. Chce reprezentować kraj najeźdźcy. 'Żmija'
 • Zamiast Pucharu Świata zawody w Rosji i 1400 złotych na rękę. Degradacja

  Zamiast Pucharu Świata zawody w Rosji i 1400 złotych na rękę. Degradacja

  Przez inwazję wojsk Putina w Ukrainie, rosyjscy biathloniści zostali wyrzuceni z międzynarodowych zawodów. Sportowcom pozostaje wyłącznie walka w krajowych zawodach, jednak w swojej ojczyźnie nie zarabiają wielkich pieniędzy. Szokujące zarobki sportsmenów ujawnił wiceprezes tamtejszego związku, Aleksiej Nużdow.

 • Fatalny upadek Norweżki. 'Moja głowa pewnie zostałaby rozcięta na pół'
 • Justyna Kowalczyk zaczyna rewolucję. Torgensen na ratunek, działa na 'zgliszczach'

  Justyna Kowalczyk zaczyna rewolucję. Torgensen na ratunek, działa na "zgliszczach"

  Po fatalnym sezonie w polskim biathlonie zapowiadano rewolucję. Efektem są zmiany w sztabach szkoleniowych. Kadrę kobiet objął Tobias Torgersen - Norweg, który pracował już w Polsce przed pięcioma laty, ale związek nie przedłużył z nim umowy po roku współpracy. Teraz szkoleniowiec przyznaje, że targały nim wówczas mieszane uczucia. - Dorastała we mnie chęć prowadzenia tego zespołu z nową generacją młodych biathlonistek - przyznaje trener w rozmowie ze Sport.pl.

 • Abramowa wyjechała z Ukrainy do Rosji. Teraz tłumaczy: Moje serce krwawi

  Abramowa wyjechała z Ukrainy do Rosji. Teraz tłumaczy: Moje serce krwawi

  - Z wielkim zaskoczeniem przeczytałam w mediach informację, że zostałam wydalona ze składu Ukrainy, ze względu na mój kraj pochodzenia. Od pierwszych dni kategorycznie sprzeciwiam się inwazji w Ukrainie - oświadczyła Olga Abramowa za pośrednictwem mediów społecznościowych. Naturalizowana zawodniczka pochodząca z Rosji została wydalona z kadry, gdy dzień po wybuchu wojny zdecydowała się a powrót do swojego kraju pochodzenia.

 • S. Fourcade pociął francuską flagę dla Rosji i jest dumny. Ukraińcy: Idź do diabła

  S. Fourcade pociął francuską flagę dla Rosji i jest dumny. Ukraińcy: Idź do diabła

  Były francuski biathlonista - Simon Fourcade - wyznał, że podczas tegorocznych mistrzostw świata juniorów wsparł rosyjski zespół. Postanowił stworzyć im flagę narodową, której decyzją IBU nie mogli prezentować. - Pociąłem francuską flagę na trzy części i przykleiłem je do drzwi pomieszczenia rosyjskiej ekipy - opowiedział.