Biathlon

 • Nowakowska: Hojnisz-Staręga na pewno będzie miała wyrzuty. Ma jeszcze jedną szansę

  Nowakowska: Hojnisz-Staręga na pewno będzie miała wyrzuty. Ma jeszcze jedną szansę

  - To jest klasyka gatunku. Kary powstają nie dlatego, że ktoś słabo strzela, tylko dlatego, że mu brakuje zimnej krwi - mówi Weronika Nowakowska, srebrna i brązowa medalistka MŚ, komentatorka Polsatu Sport, która kiedyś była o jeden celny strzał od wicemistrzostwa olimpijskiego. We wtorek na MŚ w Anterselvie o jeden celny strzał od brązu i o dwa celne strzały od złota mistrzostw świata była Monika Hojnisz-Staręga. Nasza najlepsza biathlonistka skończyła bieg indywidualny na szóstym miejscu. Ostatnią szansę na medal będzie miała w niedzielny biegu masowym.

 • Monika Hojnisz-Staręga dla Sport.pl: Nie chcę czekać do igrzysk w Pekinie

  Monika Hojnisz-Staręga dla Sport.pl: Nie chcę czekać do igrzysk w Pekinie

  - Jeżeli zrobiłam to w 2013 roku, to dlaczego miałoby się teraz nie dać? - pyta Monika Hojnisz-Staręga, brązowa medalistka biathlonowych MŚ sprzed siedmiu lat. Na razie, na MŚ w Anterselvie, jej nie idzie. Dlaczego? I czy nie powtórzy błędów we wtorkowym biegu na 15 km? Początek o godzinie 14.15, transmisja w Eurosporcie.

 • Hojnisz-Staręga najlepsza z Polek w sprincie na MŚ w biathlonie. Roeiseland ze złotem

  Hojnisz-Staręga najlepsza z Polek w sprincie na MŚ w biathlonie. Roeiseland ze złotem

  Marte Olsbu Roeiseland została we włoskiej Anterselvie mistrzynią świata w sprincie - pierwszej indywidualnej konkurencji tegorocznego czempionatu globu. Srebrny medal wywalczyła Amerykanka Susan Dunklee, a brązowy Czeszka Lucie Charvatova. Najlepiej z grona reprezentantek Polski spisała się dziś Monika Hojnisz-Staręga, która z dwoma pudłami na koncie uplasowała się na 28. miejscu. Do niedzielnego biegu pościgowego zakwalifikowały się wszystkie nasze biathlonistki.

 • "Wierietielny dziurawił naboje, potem gotował je w gorącej wodzie. Doprowadził nas do psychozy"

  "Wierietielny dziurawił naboje, potem gotował je w gorącej wodzie. Doprowadził nas do psychozy"

  - Trener Wierietielny doprowadził nas do takiej psychozy, że spodziewaliśmy się, że następny strzał na pewno będzie tym oszukanym. Tak bardzo uważałem, żebym nie zrobił błędu, że świetnie kodowałem sobie idealną postawę i najwyższą koncentrację - mówi Tomasz Sikora. Najlepszy polski biathlonista w historii wspomina, jak 25 lat temu wypracował formę na złoty medal mistrzostw świata w Anterselvie. Od czwartku w tej samej włoskiej miejscowości znów będą rozgrywane MŚ, a o medale mogą powalczyć Polki.

 • Polska biathlonistka znów w najlepszej dziesiątce PŚ. Kolejny świetny występ

  Polska biathlonistka znów w najlepszej dziesiątce PŚ. Kolejny świetny występ

  Tiril Eckhoff z Norwegii zwyciężyła w biegu sprinterskim odbywającym się w niemieckim Ruhpolding, zostając tym samym nową liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugie miejsce przypadło w udziale Szwedce, Hannie Öberg, zaś trzecie reprezentantce Włoch, Dorothei Wierer. Najlepiej z Polek spisała się Kamila Żuk, zajmując dziesiątą lokatę.

 • Kolejne zwycięstwo Norweżek w sztafecie. Kiepski występ Polek

  Kolejne zwycięstwo Norweżek w sztafecie. Kiepski występ Polek

  Norweżki odniosły kolejne sztafetowe zwycięstwo w tym sezonie. W Oberhofie liderki Pucharu Narodów wyprzedziły o ponad 20 sekund drugie Szwedki. Trzecie miejsce zajęły Francuzki. Polki w składzie: Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut, Magdalena Gwizdoń, uplasowały się na 13. pozycji.

 • Dwie Polki w "10" w Oberhofie. To ich najlepszy występ w sezonie

  Dwie Polki w "10" w Oberhofie. To ich najlepszy występ w sezonie

  Marte Olsbu Roeiseland z Norwegii była jedną z niewielu bezbłędnych zawodniczek, co w połączeniu z dobrym biegiem dało jej zwycięstwo w dzisiejszym biegu sprinterskim w Oberhofie. Z podium cieszą się też Niemka Denise Herrmann i Francuzka Julia Simon. Najlepszy występ w tym sezonie zaliczyły Polki - Monika Hojnisz-Staręga i Kamila Żuk.

 • Błysk formy Moniki Hojnisz-Staręgi. Niewiele zabrakło do miejsca na podium PŚ w Oestersund

  Błysk formy Moniki Hojnisz-Staręgi. Niewiele zabrakło do miejsca na podium PŚ w Oestersund

  Biathlonistki z Francji wzięły przykład ze swoich kolegów, którzy zajęli cztery czołowe miejsca we wczorajszym biegu indywidualnym i dziś dwie z nich stanęły na podium. Zawody w szwedzkim Oestersund wygrała Justine Braisaz, druga była Ukrainka Julia Dżyma, a trzecia Julia Simon. Solidny występ zanotowała Monika Hojnisz-Staręga, która była ósma.

 • To będzie przełomowy sezon polskiego biathlonu? Polka "Noriakim Kasaim biathlonu"

  To będzie przełomowy sezon polskiego biathlonu? Polka "Noriakim Kasaim biathlonu"

  - Nie chcę mówić o ofercie, której nie przyjęłam - podkreśla Dagmara Gerasimuk, która niedawno zastanawiała się czy zostać ministrem sportu. Postanowiła dalej szefować Polskiemu Związkowi Biathlonu i obserwować czy trzykrotny mistrz olimpijski i trzykrotny mistrz świata Michael Greis poprowadzi naszą kadrę kobiet do takich sukcesów, jakie sam osiągał. Pierwszy sezon pod wodzą Niemca Polki rozpoczną w sobotę.

 • Legenda światowego biathlonu trenuje naszą największą nadzieję. "Czuję ekscytację"

  Legenda światowego biathlonu trenuje naszą największą nadzieję. "Czuję ekscytację"

  - Nasz nowy trener Michael Greis jest bardzo wymagający. W domu trenujemy nawet ciężej niż na zgrupowaniach. Daje nam też pewne pole zaufania. Wie, że nie trzeba nas prowadzić za rękę jak dzieci i ze wszystkim pilnować. Brakowało nam wcześniej takiego zaufania od trenera - mówi Kamila Żuk, najbardziej utalentowana polska biathlonistka.