Narciarstwo alpejskie

 • Kolejny skandal na MŚ! Zmiana zasad dzień przed zawodami. 'Boicie się o tym mówić?'

  Kolejny skandal na MŚ! Zmiana zasad dzień przed zawodami. "Boicie się o tym mówić?"

  Kolejny skandal na mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim. FIS zdecydował się zmienić format slalomu mężczyzn na dzień przed jego rozegraniem ze względu na wysoką temperaturę. Najlepsza piętnastka zawodników pierwszego przejazdu podczas drugiego startowała w odwróconej kolejności, a dopiero po nich zjeżdżali zajmujący miejsca 16-30. - Gdzie są teraz wszyscy zwolennicy uczciwości w tym sporcie? Gdzie najlepsi zawodnicy i FIS? Boicie się mówić o niezaprzeczalnej niesprawiedliwości? - pytał w poście na Instagramie legendarny Ivica Kostelić.

 • Maryna Gąsienica-Daniel zapisała się w historii. 'Presja? Ja nic nie muszę'

  Maryna Gąsienica-Daniel zapisała się w historii. "Presja? Ja nic nie muszę"

  Maryna Gąsienica-Daniel nie zdobyła medalu na ostatnich mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim, jednak zapisała się w historii polskiego narciarstwa. 27-latka stała się pierwszą Polką, która zajęła szóste miejsce w slalomie gigancie. Gratulacje przekazał m.in. prezydent Andrzej Duda.

 • Apoloniusz Tajner chce dodatkowych pieniędzy dla Maryny Gąsienicy-Daniel! 'Jest w grze'

  Apoloniusz Tajner chce dodatkowych pieniędzy dla Maryny Gąsienicy-Daniel! "Jest w grze"

  Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner zapowiedział, że chce wywalczyć wyższą kwotę stypendium za wyniki Maryny Gąsienicy-Daniel podczas mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim. - Chcemy to tak zinterpretować, żeby Maryna dostała stypendium za piąte miejsce w slalomie równoległym - wskazał Tajner w rozmowie dla portalu sportsinwinter.pl.

 • Maryna Gąsienica-Daniel 'rewelacją ostatnich tygodni'. Zagraniczne media zauważyły życiowy sukces Polki
 • Maryna poszła na całość. 'Cudem to uratowała'. 'Gigant jest jak 100 metrów w lekkoatletyce'
 • Życiowy sukces Maryny Gąsienicy-Daniel! Fenomenalny początek, a później? To mógł być medal
 • Świetny przejazd Maryny Gąsienicy-Daniel w slalomie gigancie! Polka w czołówce
 • 'P******cie się!' - krzyczała gwiazda. A Maryna musiała odtajać. W gigancie ma już być normalnie. To specjalność Polki!

  "P******cie się!" - krzyczała gwiazda. A Maryna musiała odtajać. W gigancie ma już być normalnie. To specjalność Polki!

  - Czekam na tego giganta. Niech kibice zobaczą, że w narciarstwie alpejskim jeździ się normalnie, a nie według jakiegoś dziwnego pomysłu. Wszyscy zobaczymy, kto jest naprawdę mocny - mówi Marcin Blauth, wiceprezes PZN ds. narciarstwa alpejskiego. W czwartek na MŚ w Cortinie d'Ampezzo swój wielki dzień chce i może mieć Maryna Gąsienica-Daniel. Relacja na żywo na Sport.pl od godz. 10. Transmisja w Eurosporcie.

 • 'Była w formie na dużą rzecz. Pojedzie pewna siebie'. Trener Maryny Gąsienicy-Daniel przed gigantem
 • Maryna Gąsienica-Daniel mogła zdobyć medal MŚ! 'Było wyjątkowo niesprawiedliwie'. Farsa

  Maryna Gąsienica-Daniel mogła zdobyć medal MŚ! "Było wyjątkowo niesprawiedliwie". Farsa

  - To jest norma, że jedna trasa jest szybsza, a druga wolniejsza. Ale tu było wyjątkowo niesprawiedliwie - mówi Marcin Szafrański. Olimpijczyk, a obecnie komentator Eurosportu, tłumaczy specyfikę slalomu giganta równoległego. W tej konkurencji Maryna Gąsienica-Daniel była bardzo blisko awansu do półfinału mistrzostw świata! Polka została sklasyfikowana na miejscach 5-8.