Biegi narciarskie

 • Wialbe wyrzucona z Rady FIS. 'Wyraźny sygnał dla Rosji'

  Wialbe wyrzucona z Rady FIS. "Wyraźny sygnał dla Rosji"

  Sięgała po największe laury w biegach narciarskich, stała się ich legendą. Teraz Jelena Wialbe robi wszystko, by zburzyć własny pomnik. Rosjanka popiera Władimira Putina i wojnę w Ukrainie. Mimo to wciąż chciała być członkinią Rady FIS. Ale w czwartkowych wyborach dostała pstryczka w nos, co bardzo zabolało Rosjan.

 • Potężna Norwegia w tarapatach. 'Jesteśmy na spalonej pozycji'

  Potężna Norwegia w tarapatach. "Jesteśmy na spalonej pozycji"

  Kibice biegów narciarskich przyzwyczaili się do sukcesów Norweżek. W ostatnim czasie coś w medalowej machinie się jednak zacięło. Gdyby nie Therese Johaug, z igrzysk w Pekinie Norweżki wróciłyby bez medalu. Media biją na alarm, a największa nadzieja szuka ratunku u legendy. - Jeśli się nie zgodzi, to porwę ją - śmieje się Helene Marie Fossesholm, która chce trenować z Johaug.

 • Rewolucja w polskich biegach narciarskich. Nie będzie już kadry kobiet i kadry mężczyzn
 • 'Przykro mi'. Nawet Rosjanie krytykują 'prowokację' na Krymie

  "Przykro mi". Nawet Rosjanie krytykują "prowokację" na Krymie

  Trener reprezentacji Rosji w biegach narciarskich zdecydował, że majowy obóz treningowy zostanie zorganizowany na okupowanych terenach Krymu. Decyzja wzbudziła ogromne kontrowersje w świecie sportu. Norweski polityk Tage Pettersen mówi wprost o jawnej prowokacji ze strony Rosjan.

 • Rosyjska mistrzyni olimpijska złożyła hołd Putinowi. 'To było chore'

  Rosyjska mistrzyni olimpijska złożyła hołd Putinowi. "To było chore"

  - W moich oczach Rosja znów stała się silna, dumna i odnosząca sukcesy. Nie wszystkim się to podoba, ale to oczywiste - haniebnie podczas spotkania rosyjskich olimpijczyków z Władimirem Putinem wypowiedziała Weronika Stiepanowa. Na słowa biegaczki narciarskiej zareagowały teraz jej rywalki. - To było chore - skomentowała Maja Dahlqvist.

 • Rosyjskiego mistrza olimpijskiego grubo poniosło. 'Banda ludzi niehonorowych'

  Rosyjskiego mistrza olimpijskiego grubo poniosło. "Banda ludzi niehonorowych"

  - Zdecydowana część norweskich sportowców to banda ludzi niehonorowych - twierdzi w wypowiedzi dla sports.ru mistrz olimpijski w biathlonie, Dmitrij Wasiljew. Rosjanin pisze tak po słowach Johannesa Klaebo, który był zadowolony z wykluczenia rosyjskich sportowców z zawodów Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Biegacz został przez Wasiljewa nazwany tchórzem i małym człowiekiem.

 • Marcisz wywołała burzę na igrzyskach. Teraz tłumaczy. 'Ani jednej rozmowy'

  Marcisz wywołała burzę na igrzyskach. Teraz tłumaczy. "Ani jednej rozmowy"

  - Trener mówił, że będzie ze mną rozmawiał, ale nie przeprowadził ze mną ani jednej rozmowy - mówi Sport.pl Izabela Marcisz. Obiecująca polska biegaczka narciarska odnosi się do zamieszania, jakie pojawiło się podczas igrzysk w Pekinie. Wtedy na jaw wyszły konflikty w kadrze i jej niechęć do współpracy z trenerem kadrowym Martinem Bajciciakiem.

 • Jelena Wialbe mówi o 'nazizmie w Ukrainie', ale może zostać w FIS. Sprzeciw Polski
 • Rosjanka zdobyła Kryształową Kulę, ale jej nie odebrała. Symboliczny obrazek
 • Rosyjski mistrz olimpijski usunął kontrowersyjny wpis. Wystarczył telefon od francuskiego sponsora