Biegi narciarskie

 • Therese Johaug wykluczona z zawodów przez doping. "Takie są zasady"

  Therese Johaug wykluczona z zawodów przez doping. "Takie są zasady"

  Therese Johaug chciała wziąć udział w mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie po tym, jak pobiła swój rekord życiowy w biegu na 10 tysięcy metrów podczas czwartkowych "Impossible Games" w Oslo. Organizatorzy nie wyrazili jednak zgody na start Norweżki. Powodem jest dopingowa przeszłość Johaug.

 • Norwegowie bezwzględni dla trzykrotnego zdobywcy PŚ. Okazało się, że jest zbyt bogaty

  Norwegowie bezwzględni dla trzykrotnego zdobywcy PŚ. Okazało się, że jest zbyt bogaty

  Przyszłe cele zawodowe trzykrotnego zdobywcy Kryształowej Kuli w biegach narciarskich, Martina Johnsruda Sundbiego, zostały niedawno poważnie zmienione. Weteran norweskich tras biegowych nie został powołany do żadnej z kadr narodowych i miał trenować indywidualnie. Co gorsza, tamtejszy komitet olimpijski odmawia dofinansowania 35-latka.

 • Marit Bjoergen powraca! Pobiegnie w byłym zespole Justyny Kowalczyk

  Marit Bjoergen powraca! Pobiegnie w byłym zespole Justyny Kowalczyk

  Ogromna sensacja w norweskim sporcie. Marit Bjoergen, która zakończyła karierę dwa lata temu, postanowiła wrócić do rywalizacji. Legendarna biegaczka nie wystartuje jednak w Pucharze Świata. Jej celem jest udział w przyszłorocznym Biegu Wazów. Norweżka będzie pracować z byłym zespołem Justyny Kowalczyk.

 • Kolejne zawody Pucharu Świata w biegach mogą zostać odwołane. Co z przyszłym sezonem?
 • "Prześwietlenie mojej stopy. Wielowarstwowe złamanie". Cztery dni później Polka została mistrzynią olimpijską

  "Prześwietlenie mojej stopy. Wielowarstwowe złamanie". Cztery dni później Polka została mistrzynią olimpijską

  Jan Tomaszewski bronił na Wembley z pogruchotanym nadgarstkiem. Ale diagnozę poznał po meczu. Justyna Kowalczyk z igrzysk w Soczi wysłała światu rentgenowskie zdjęcie z dopiskiem: "Prześwietlenie mojej stopy. Wielowarstwowe złamanie. Z pozdrowieniami dla wszystkich ekspertów". Cztery dni później została mistrzynią olimpijską. To było jej największe zwycięstwo w karierze. Po nim powiedziała: "Trzy ostatnie lata mojego życia okazały się kłamstwem". I zaczęła żyć inaczej.

 • Szedł na wojnę z szefami, rywalkami Kowalczyk i sędziami. "Doprowadził nas do psychozy". Wierietielny wreszcie odpocznie

  Szedł na wojnę z szefami, rywalkami Kowalczyk i sędziami. "Doprowadził nas do psychozy". Wierietielny wreszcie odpocznie

  - Praca z nim nie była dla każdego - mówi człowiek, z którym przepracował kilkanaście lat. - Jak pada i wieje, to trzeba zmoknąć i zmarznąć jak zawodnicy. To cała filozofia - mówił trener. W lipcu skończy 73 lata. Nawet dla takiego twardziela to już za dużo, żeby ciągle tylko moknąć i marznąć. Kilka dni temu Polski Związek Narciarski symbolicznie pożegnał odchodzącego na emeryturę Aleksandra Wierietielnego. Ważniejszego szkoleniowca polskie narciarstwo nie miało.

 • Justyna Kowalczyk padła jak zastrzelona. Działacze ją opuścili, później gratulowali. "Spier***"

  Justyna Kowalczyk padła jak zastrzelona. Działacze ją opuścili, później gratulowali. "Spier***"

  "Doktorze! Doktorze! Justysia zemdlała" - krzyczał trener Aleksander Wierietielny do krótkofalówki. Robert Śmigielski usłyszał i susami pokonywał zaspy. - Świadkowie mówili, że padła twarzą w śnieg, jakby ktoś ją zastrzelił - opowiada szef polskiej misji medycznej na igrzyskach olimpijskich Turyn 2006. Osiem dni później Śmigielski płakał, gdy Justyna Kowalczyk zdobywała swój pierwszy medal wielkiej imprezy. - Uparłem się, że wystartuje, bo pamiętałem słowa trenera bokserskiego z Kuby. I dzwoniłem po panią Irenę Szewińską, żeby chociaż ona przyjechała. Bo Justynę skreślili i opuścili wszyscy - wspomina Śmigielski.

 • Justyna Kowalczyk zdradza szczegóły współpracy z nowym trenerem. "Nie odchodzimy całkowicie"
 • Wielka rywalka Justyny Kowalczyk zmienia dyscyplinę! Chce wystartować w ME

  Wielka rywalka Justyny Kowalczyk zmienia dyscyplinę! Chce wystartować w ME

  Therese Johaug zamierza wziąć udział w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Paryżu. Norweska biegaczka narciarska chce stanąć na starcie biegu na 10 000 metrów. "Ze względu na obecną sytuację nie planuje jeszcze treningów, ale jest zainteresowana tą imprezą" - potwierdza agent zawodniczki Jorn Ernst.

 • Rywalka Justyny Kowalczyk kończy karierę. Złota medalistka olimpijska ma już plan