Biegi narciarskie

 • Koszmar szwedzkiej biegaczki. Lekarze się pomylili. 'Jestem w szoku'
 • Johaug pokonała Justynę Kowalczyk i poszła w melanż. 'Jedna zwymiotowała'
 • Johaug wyjawiła szokującą prawdę. Norwegowie kazali jej kłamać

  Johaug wyjawiła szokującą prawdę. Norwegowie kazali jej kłamać

  Norweska biegaczka narciarska Therese Johaug ujawniła szokujące kulisy afery dopingowej ze swoim udziałem. Wyznała, że norweski związek narciarski miał nakłaniać ją do kłamstwa na temat pozytywnego wyniku testu dopingowego. Szczegóły opisała w autobiografii: "Teresa Johaug - cała historia".

 • 'Caryca Putina' wpadła w amok. Legenda rzuca obrzydliwymi propozycjami

  "Caryca Putina" wpadła w amok. Legenda rzuca obrzydliwymi propozycjami

  Dawna legenda biegów narciarskich wpadła na szokujący pomysł. Jako osoba nietolerancyjna wobec środowiska LGBT nie chce mieć do czynienia z nimi w sporcie. - Jeśli chcecie być dla nich tolerancyjni, to zróbcie dla nich osobne igrzyska i niech rywalizują ze sobą - mówi Jelena Wialbe. Idealnie współgra to z poglądem władz rosyjskiego reżimu na osoby LGBT. A to nie przypadek.

 • Norwegia nie płacze po Johaug. 'Sorry, Therese'

  Norwegia nie płacze po Johaug. "Sorry, Therese"

  Wraz z końcem poprzedniego sezonu zakończyła się bogata w sukcesy kariera Therese Johaug. Zdaniem innych biegaczek z Norwegii ożywi to rywalizację na trasach Pucharu Świata. - Teraz łatwiej będzie walczyć o czołowe lokaty i nie tylko o drugie miejsce - stwierdziła Tiril Udnes Weng.

 • Drakońskie kary za doping. 'Nawet za przestępstwa nie płaci się takich kwot'

  Drakońskie kary za doping. "Nawet za przestępstwa nie płaci się takich kwot"

  Fińscy biegacze narciarscy nie chcą podpisywać umów z rodzimą federacją po tym, jak ta podniosła kary za stosowanie dopingu. Od przyszłego sezonu miałyby zostać zwiększone aż pięciokrotnie, przez co przyłapany sportowiec musiałby zapłacić aż pół miliona euro. "Nikt normalny nie może sobie pozwolić na tak wielkie sumy" - mówią oburzeni narciarze.

 • Stiepanowa pijana lub niespełna rozumu. 'Na serio?! Donosy?'

  Stiepanowa pijana lub niespełna rozumu. "Na serio?! Donosy?"

  Szef MKOl Thomas Bach stwierdził, że rosyjscy sportowcy, którzy potępią reżim Władimira Putina i jego wojnę na Ukrainie powinni zostać dopuszczeni do zawodów sportowych. Na te słowa zareagowała gorąca zwolenniczka przywódcy rosyjskiego państwa, Weronika Stiepanowa.

 • Tragiczna śmierć mistrzyni świata juniorów. Sprawca wypadku oskarżony. 'Nie przyznaje się'
 • Rosjanka dała o sobie znać. Bezczelna. 'Ucieszę się widząc pana minę'

  Rosjanka dała o sobie znać. Bezczelna. "Ucieszę się widząc pana minę"

  Mistrzyni olimpijska w sztafecie z 2022 roku, narciarka Weronika Stiepanowa zamieściła w swoich social mediach kontrowersyjną wiadomość. 21-latka od rosyjskiej inwazji na Ukrainę otwarcie wspiera zbrodnicze działania Putina i nie gryzie się w język w swoich wypowiedziach. Dzisiaj kobieta prowokacyjnie skomentowała wypowiedź Thomasa Bacha, przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

 • Nie żyje Hana Mazi Jamnik. 19-latka została potrącona przez ciężarówkę

  Nie żyje Hana Mazi Jamnik. 19-latka została potrącona przez ciężarówkę

  - Nasze szczere kondolencje dla rodziny. Zawsze będziesz w naszych myślach. Będziemy tęsknić - przekazał Słoweński Związek Narciarski, informując o tragicznej śmierci 19-letniej Hany Mazi Jamnik. Biegaczka narciarska podczas treningu w Norwegii została potrącona przez ciężarówkę. Nie udało jej się uratować.