Wojciech Grzyb

Wojciech Grzyb

Wojciech Grzyb urodził się 4 stycznia 1981 roku w Olsztynie. Mierzy 206 cm wzrost i gra na pozycji środkowego. Jest wielokrotnym reprezentantem Polski. Wraz z drużyną narodową na Mistrzostwach Świata w Japonii, w 2006 roku zdobył srebrny medal.

Kariera drużynowa

Wojciech Grzyb w roku 2000 rozpoczął występy w zespole ze swojego rodzinnego miasta - AZS Olsztyn. W roku 2004 i 2005 zdobył srebrne medale Mistrzostw Polski. Ponadto bardzo dobre występy zawodnika sprawiły, że otrzymał on w tym czasie pierwsze powołanie do kadry A, reprezentacji Polski.

Po aż 9 latach gry dla AZS-u Olsztyn, zawodnik zdecydował się na przeprowadzkę do Rzeszowa i kontynuował karierę w tamtejszej Asseco Resovii. Wraz ze swoją drużyną 2 razy zdobył tytuł Mistrza Polski, w latach 2012-2013. Ponadto mógł się też cieszyć, ze zwycięstwa w Superpucharze Polski w roku 2013. Oprócz tych sukcesów, w czasie pobytu w Rzeszowie, siatkarz wywalczył również 2 brązowe krążki w Mistrzostwach Polski, a także zajął 2 miejsce w rywalizacji o Puchar Polski w roku 2010.

W roku 2014 Wojciech Grzyb po 5 latach spędzonych na Podkarpaciu, zdecydował się na transfer do drużyny Lotos Trefl Gdańsk. W nowym klubie sięgnął po 2 miejsce w Mistrzostwach Polski, a także zdobył Puchar i Superpuchar Polski.

Kariera reprezentacyjna

Zawodnik z Olsztyna już jako młody sportowiec odniósł ogromny sukces wraz z drużyną narodową. W roku 1997 na Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbyły się w Bahrajnie, Polacy zdobyli złoty medal.

Wojciech Grzyb pierwsze powołanie do kadry A reprezentacji Polski otrzymał w roku 2003. Największym sukcesem jaki osiągnął wraz z drużyną narodową było zajęcie 2 miejsca na Mistrzostwach Świata w Japonii, w roku 2006. Wówczas Polacy musieli uznać wyższość znakomicie dysponowanych Brazylijczyków. Ponadto zawodnik występował regularnie w Lidze Światowej.

W roku 2009 zdecydował się na zakończenie reprezentacyjnej kariery. Jednak w roku 2015 ówczesny szkoleniowiec biało-czerwonych Stephane Antiga wysłał Wojciechowi Grzybowi powołanie do drużyny narodowej.

Inni zawodnicy:

Magdalena Śliwa - Maria Liktoras - Ryszard Bosek - Tomasz Wójtowicz - Eleonora Dziękiewicz

Wojciech Grzyb