WF z klasą. Co motywuje uczniów? Lekcja z mistrzem

Jak zmotywować lepiej uczniów do aktywności fizycznej niż zaprosić na lekcję mistrza, kogoś, kto ze sport uczynił sposób życia. W szkołach w Kamieniu Krajeńskim, Rybniku i Kędzierzynie-Koźlu dzieci i młodzież odwiedzili sportowcy.

Do Szkoły Podstawowej w Kamieniu Krajeńskim zawitał Janusz Chomontek. Pan Janusz jest multi rekordzistą Księgi Rekordów Guinessa w żonglowaniu piłką. Pobił nawet samego Diego Maradonę. Słynny piłkarz podbił piłkę 7 tysięcy razy. Polski rekordzista wykonał 28 tysięcy powtórzeń więcej. Uczniowie próbowali dorównać panu Januszowi

W Gimnazjum nr 3 w Rybniku na lekcję wf przyszedł Mirosław Małek, żeglarz, olimpijczyk z Aten. Były reprezentant Polski pokazał uczniom sprzęt. Pokazał również pływanie "na sucho". Na koniec zaprosił uczniów na darmowe zajęcia.

W Kędzierzynie-Koźlu gościł były uczeń Zespołu Szkół Miejskich nr 5. Dziś Bartłomiej Mróz jest studentem I roku AWF w Warszawie. Jest członkiem kadry narodowej w para badmintonie, wicemistrzem Europy w tej dyscyplinie. Bartek przekazał szkole prezent.

Blogi WF z klasą

Każda szkoła uczestnicząca w projekcie WF z klasą prowadzi blog, na którym opisuje zmiany, sposób ich wprowadzania, postęp prac na wychowaniem fizycznym z klasą. Można je śledzić na stronie internetowej Centrum Edukacji Obywtelskiej.

Po co robić Mały Test Sprawności?