WF z klasą. Co robić? Czytać poradniki

Jak sprawić, by w twojej szkole wf był z klasą? Starasz się, ale zaczyna brakować ci pomysłu? Eksperci akcji "WF z klasą" opracowali poradniki, które pomogą w realizacji celu.

Na stronie internetowej Centrum Edukacji Obywatelskiej, współorganizatora akcji "WF z klasą" dostępne są poradniki, które tworzą bazę dobrych praktyk. Jest ona stale poszerzana. Nauczyciele szukający wskazówek, jak zmieniać wf, mogą znaleźć w niej cenne porady z zakresu pedagogiki, komunikacji, prowadzenia zajęć.

Fair play w życiu szkoły:

Zasady uczciwej gry należy stosować nie tylko w sporcie, ale zawsze wtedy, gdy dochodzi między nimi do rywalizacji. Poradnik zawiera wskazówki dotyczące stosowania zasady Fair Play zarówno podczas zajęć wychowania fizycznego, jak i na co dzień.

Motywacja do ćwiczeń

Oceny motywują, ale na krótką metę. Najlepiej budzić w uczniach wewnętrzną motywację do uprawiania sportu. Poradnik zawiera wskazówki przydatne na wszystkich etapach edukacji.

Co robić, gdy uczeń nie chce ćwiczyć

Kluczowe jest zrozumienie przyczyn. Proces zmiany nastawienia ucznia do lekcji jest długotrwały, ale serdeczność, opanowanie i dobre pomysły nauczyciela mogą wiele zmienić.

Jak współpracować z rodzicami

Nagminnym problemem, z którym borykają się nauczyciele wychowania fizycznego są zwolnienia z zajęć wypisywane przez rodziców. Wskazówki zawarte w poradniku dotyczą przede wszystkim szkół podstawowych, ale niektóre pomysły są uniwersalne dla wszystkich poziomów kształcenia.

Jak pozbyć się niezdrowej rywalizacji

Wystarczą niewielkie zmiany w prowadzeniu zajęć, żeby uczniowie, którzy zawsze byli na szarym końcu, poczuli się na wf-ie lepiej i nabrali przekonania, że nie ścigają się z kolegami i koleżankami, tylko pokonują własne słabości.

Spór między nauczycielami wf a pokojem nauczycielskim? Nie istnieje!