Mistrzowie Polski apelują: Stop zwolnieniom z WF-u! [WIDEO, ZDJĘCIA]

- Zrób to dla siebie, dla swoich rodziców, dla swojej przyszłości - apeluje do uczniów trener Bogdan Wenta. Vive Targi Kielce przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji ?Stop zwolnieniom z WF-u?.

W ekipie mistrzów Polski w jej propagowanie, oprócz szkoleniowca, zaangażowali się też reprezentanci Polski: bramkarz Sławomir Szmal oraz rozgrywający Karol Bielecki i Michał Jurecki.

Bogdan Wenta wziął już udział w spocie reklamowym popierającym ideę uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego. Zachęcał do tego podczas wizyty w Szkole Podstawowej nr 25 na kieleckich Ślichowicach. Namawiając do regularnego i aktywnego uczestnictwa w zajęciach WF-u przypominał swoje dzieciństwo, gdy z niecierpliwością czekał na rozpoczęcie tej lekcji.

- Kultura fizyczna jest integralną częścią waszego wykształcenia. Udział w zajęciach z WF-u lub jego brak jest zawsze tylko waszą decyzją. Zrób to dla siebie, zrób to dla swoich rodziców, zrób to dla swojej przyszłości. Bądź na tak! - apelował do uczniów trener mistrzów Polski oraz trzeciej drużyny Europy.

Również Sławomir Szmal głośno mówi o konieczności regularnych ćwiczeń. "Popieram tę akcję całym sercem. Na ten problem nie patrzę jako sportowiec, ale jako ojciec. Jeśli dziecko nie będzie brało udziału w zajęciach wychowania fizycznego, to w przyszłości będzie miało problemy zdrowotne, głównie z kręgosłupem, ale nie tylko. Nie będzie też zahartowane, łatwiej będzie łapać infekcje. Jeśli dziecko w szkole nie chce ćwiczyć na WF-ie, a w domu cały czas siedzi przed komputerem czy telewizorem, to jest już poważny problem" - napisał popularny "Kasa" na swoim blogu.

Vive Targi Kielce zapowiada, że to dopiero początek propagowania tej idei. - Będzie ona głównym punktem naszych wizyt w szkołach. Odwiedzamy je regularnie i będziemy je odwiedzać. Już mamy zaplanowane kolejne wizyty, i to nie tylko w Kielcach. Niedługo będziemy w szkołach w Bodzentynie i Tumlinie - zapowiada Paweł Papaj z działu marketingu kieleckiego klubu.

Akcję "Stop zwolnieniom z WF-u" zapoczątkowało wraz z nowym rokiem szkolnym Ministerstwo Sportu i Turystyki. Przyłączają się do niej kolejni czołowi polscy sportowcy. Bo problem jest poważny, a jego rozwiązania trzeba szukać u podstaw. Tekstem "Żeby Polska się nie turlała" Wojciech Fusek rozpoczął na łamach "Gazety Wyborczej" dyskusję na temat, jak zmienić lekcje WF-u, by zachęcić dzieci do aktywności fizycznej. Jednocześnie ruszyła akcja "WF z klasą", której organizatorem, obok Centrum Edukacji Obywatelskiej i "Gazety", jest Sport.pl.