Ostatni dzwonek na WF z klasą w Twojej szkole!

Do 15 września Centrum Edukacji Obywatelskiej przyjmuje zgłoszenia szkół do akcji ?WF z klasą?. Nauczycielu, dyrektorze, nie czekaj. Zgłoś swoją szkołę już dziś

Przebieg akcji śledź w specjalnym serwisie wfzklasa.sport.pl. Jeśli chcesz podzielić się z nami swoim doświadczeniem, masz receptę na wf z klasą, napisz do nas na wf@agora.pl

Debatą "Czy WF to najważniejsza lekcja w szkole?" , która odbyła się 4 września w siedzibie Agory przy ulicy Czerskiej, oficjalnie zainaugurowana została akcja "WF z klasą". Po burzliwej dyskusji, przedstawiliśmy nasze recepty na doskonały WF.

Głównym celem programu Centrum Edukacji Obywatelskiej, Gazety Wyborczej i Sport.pl "WF z klasą" jest zmiana sposobu myślenia o lekcjach Wychowania Fizycznego w polskich szkołach.

15 września mija termin przesyłania zgłoszeń do Centrum Edukacji Obywatelskiej, które spośród wszystkich kandydatur wybierze uczestników programu. Do zadań szkół należeć będzie zorganizowanie Szkolnego Okrągłego Stołu (SOS), czyli debaty w gronie szkolnym dotyczącej zajęć sportowych i rekreacyjnych. Jak je zmienić, jak udoskonalić, uczynić bardziej atrakcyjnymi dla dzieci i młodzieży.

Ponadto każdy z uczestników ma opracować własne zadanie, bądź wybrać jedno z listy związane z wychowaniem fizycznym. Może spróbować poprawić frekwencję na lekcjach, prowadzić ciekawe zajęcia pozalekcyjne, zachęcić do aktywność mniej sprawnych uczniów, etc.

Przebieg wprowadzanych zmian szkoła powinna opisywać na własnym blogu.

Nauczyciele WF, którzy sa jednym z głównych, najważniejszych ogniw w łańcuchu zmian razem z metodykami i ekspertami stworzą internetowy zbiór Dobrych Praktyk WF. CEO będzie koordynować pracę uczestników, pedagogom zapewni dostęp do materiałów dydaktycznych, scenariuszy lekcji i poradników.

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem mailowym: anna.klimczak@ceo.org.pl lub pod numerem telefonu 22 825 01 81.

Doskonały wf to taki wf, który sprawi, że będziemy aktywni przez całe życie - Joanna Mucha o akcji "WF z klasą"