Stop zwolnieniom z WF-u!

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego ruszyła akcja Ministerstwa Sportu i Turystyki ?Stop zwolnieniom z WF-u!?. W akcję zaangażowało się wielu sportowców z pierwszych stron gazet.

Dane akademików dotyczące aktywności fizycznej polskich dzieci są zatrważające. Młodzież na "ruch" poświęcają coraz mniej czasu. Co za tym idzie są mniej sprawni. Wojciech Staszewski, porównał wyniki sportowe dzieci i ich rówieśników z PRL. Mali sportowcy z przeszłości okazali się lepsi w każdej dyscyplinie.

Problem jest poważny, a jego rozwiązania trzeba szukać u podstaw. Wojciech Fusek tekstem "Żeby Polska się nie turlała", który ukazał się w Gazecie Wyborczej, rozpoczął dyskusję na temat, jak zmienić lekcje WF, żeby zachęcić dzieci do aktywności fizycznej. Ruszyła akcja "WF z klasą", której organizatorem obok Centrum Edukacji Obywatelskiej i GW jest Sport.pl.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego ruszyła też akcja Ministerstwa Sportu i Turystyki "Stop zwolnieniom z WF-u!". Do akcji przyłączyli się czołowi polscy sportowcy. W telewizji i internecie pojawiły się spoty skierowane do dzieci i rodziców. Występują m.in. Marcin Możdżonek i Bartosz Kurek, Marcin Gortat, lekkoatleci: Piotr Małachowski, Anita Włodarczyk, pływacy: Radosław Kawęcki, Paweł Korzeniowski. Ostatnio przyłączyli się również szczypiorniści - Sławomir Szmal i Karol Bielecki.