"W wariata w ping-ponga", "Żeby każdy gol smakował jak..." - nasze recepty na WF z klasą

W środę 4 września w siedzibie Agory odbyła się debata inaugurująca akcję "WF z klasą" zorganizowaną przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, Gazetę Wyborczą i Sport.pl. Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i objęty przez nie i Ministerstwo Edukacji Narodowej honorowym patronatem. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, jak powinna wyglądać doskonała lekcja wychowania fizycznego?

Zobacz galerię zdjęć z pomysłami na "WF z klasą"

W konferencji wzięli udział między innymi: minister sportu i turystyki Joanna Mucha, minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas, Szymon Ziółkowski, mistrz olimpijski i dwukrotny mistrz świata w rzucie młotem, a także dr Janusz Dobosz, od lat prowadzący badania kondycji fizycznej Polaków.

Każdy z uczestników spotkania mógł sfotografować się ze szkolną tabliczką, na której kredą podał swoją receptę na WF z klasą.

Czy w twojej szkole jest "WF z klasą"?

Głównym celem programu Centrum Edukacji Obywatelskiej "WF z klasą" jest zmiana sposobu myślenia o lekcjach wychowania fizycznego w polskich szkołach. Do współpracy zaproszone są wszystkie szkoły, mające na uwadze zdrowie swoich uczniów i pragnące zmienić niepokojące tendencje w materii wychowania fizycznego. Pierwszy etap, do którego zostanie przyjętych 150 szkół, potrwa cztery miesiące - od września do grudnia 2013 roku. Szczegółowy plan akcji znajdziesz tutaj.

Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w programie, wszelkich informacji na temat programu udziela koordynatorka projektu Anna Klimczak pod adresem mailowym: anna.klimczak@ceo.org.pl lub pod numerem telefonu 22 825 01 81.

Mam nadzieję, że akcja wywoła efekt kuli śniegowej - minister Joanna Mucha o akcji "WF z klasą"