WF Z KLASĄ SPORT.PL

 • Nauczyciele WF-u - niezwyczajnie zwyczajni

  Nauczyciele WF-u - niezwyczajnie zwyczajni

  To oni na co dzień dbają, by WF rzeczywiście był z klasą. I to oni narażeni są na krytykę, gdy coś idzie nie tak. Mowa o nauczycielach, którzy koordynują działania w szkołach uczestniczących w akcji WF z Klasą

 • Biegać każdy może. Dołącz do Akcji Polska Biega

  Biegać każdy może. Dołącz do Akcji Polska Biega

  Co roku w drugiej połowie maja jesteśmy sprawcami biegowego pospolitego ruszenia! To Weekend Polska Biega - wielka akcja społeczna Gazety Wyborczej i Sport.pl. Tysiące osób z całej Polski organizują wtedy biegi i biegają z nami. Bądźcie częścią tego wielkiego wydarzenia. Wasza szkoła może pokazać, że biegać może każdy i że można się przy tym znakomicie bawić! Dołączcie do Akcji Polska Biega razem z całą szkolną społecznością (uczniami, rodzicami, innymi nauczycielami, sąsiadami szkoły etc.). Bieg w ramach Weekendu to świetna okazja, żeby zorganizować Lokalną Akcję Sportową.

 • Wieści z blogów. Tańce narodowe, zajęcia integracyjne i speed badminton
 • WF z Klasą. 'Jednemu Pan Bóg dał tyle, a innemu mniej-Pana Boga oceniał nie będę' [WASZE OPINIE]
 • WF z klasą. Wykluczeni

  WF z klasą. Wykluczeni

  "Magda pamięta, jak stoi na słupku i czuje, jak wszyscy gapią się na jej biust, który ostatnio gwałtownie urósł. Nauczyciel starannie ustawia jej stopę na słupku, żeby zaczepiła się palcami o krawędź. - Tak się nie pochylaj, bo cię przeważą - mówi zerkając na nią z dołu. Chłopaki rechoczą". WF, jedno ze słów, które otwiera - jak kiedyś mówiono - wrota pamięci. Tej dobrej i tej złej. W ramach programu "WF z klasą", którego druga edycja rusza niebawem, zastanawiamy się, jak uniknąć wykluczenia i walczyć z traumą.

 • WF z klasą. Anna Klimczak, koordynatorka akcji: Wszystkie szkoły czeka LAS

  WF z klasą. Anna Klimczak, koordynatorka akcji: Wszystkie szkoły czeka LAS

  Wraz z nowym semestrem rozpocznie się kolejna edycja akcji "WF z klasą".- Pracujemy ze szkołami, które brały udział w pilotażu, ale rekrutujemy też nowe placówki. Początkujące szkoły zaczną od debaty z uczniami, a obowiązkowym zadaniem dla wszystkich będzie zorganizowanie Lokalnej Akcji Sportowej - mówi Anna Klimczak, koordynatorka programu z ramienia Centrum Edukacji Obywatelskiej. Do 28 lutego trwa rekrutacja "WF z klasą".

 • Trwa rekrutacja do akcji 'WF z klasą'
 • WF z klasą. 'Jaki WF, taki sport', 'Problem jest z uczniami-ciapami', czyli Wasze głosy

  WF z klasą. "Jaki WF, taki sport", "Problem jest z uczniami-ciapami", czyli Wasze głosy

  Kiepska infrastruktura, przepełniona sala gimnastyczna, za dużo papierkowej roboty i brak rodzicielskiego zaangażowania to tylko niektóre problemy, o których napisaliście do nas podczas trwania pilotażowej edycji programu "WF z klasą". Oto wasze głosy. Jeśli chcesz przedstawić dobre praktyki, złe praktyki na wf-ie, masz pomysł, jak poprawić zajęcia i zachęcić dzieci do ćwiczenia, pisz do nas na wf@agora.pl.

 • WF z klasą. Filmowy dowód, że można

  WF z klasą. Filmowy dowód, że można

  W ramach dzielenia się doświadczeniem, będącym jednym z głównych założeń programu ?WF z klasą? publikujemy filmowy dowód, że WF może być interesujący. Dawka inspiracji na kolejną edycję została sfilmowana w trzech szkołach.

 • Zapasy dla dzieci. 'Zapasy w każdej szkole' na warszawskim Targówku
 • WF z klasą. Nauczyciele debatowali o WF

  WF z klasą. Nauczyciele debatowali o WF

  W weekend w siedzibie Agory odbyła się konferencja podsumowująca pilotażową edycję programu ?WF z klasą?, zorganizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, Sport.pl i Gazetę Wyborczą. Ponad 140 uczestników wzięło udział w warsztatach, by podzielić się doświadczeniem i dobrymi praktykami.

 • WF z klasą. Kocha, lubi, nie ćwiczy

  WF z klasą. Kocha, lubi, nie ćwiczy

  Na proste pytanie: czy lubisz lekcje WF, 82 proc. odpowiada TAK, a 18 proc. NIE. Ale ten miód na nasze serca rozlewa się nierówno, bo sympatię wyraża znacznie więcej uczniów niż uczennic. Co czwarta dziewczynka WF nie lubi! - takie wyniki przynosi sondaż Centrum Edukacji Obywatelskiej przeprowadzony w ramach kampanii ?WF z klasą? przez PBS*.

 • WF z klasą. Konferencja warsztatowa w Agorze

  WF z klasą. Konferencja warsztatowa w Agorze

  14 grudnia w siedzibie Agory odbędzie się konferencja warsztatowa programu "WF z klasą". Honorowymi gośćmi będą Minister Sportu Andrzej Biernat i Pani Minister Joanna Mucha. W wydarzeniu wezmą udział nauczyciele i dyrektorzy szkół z całego kraju. Wspólnie porozmawiamy o tym, jakie zmiany udało się dotychczas wypracować w szkołach dzięki programowi "WF z klasą" i jakie są perspektywy rozwoju akcji w kolejnym semestrze. Na warsztatach będzie można poznać nowe pomysły na prowadzenie lekcji WF.

 • WF z klasą. Niewidomi też mogą grać w ping-ponga [ZDJĘCIA i WIDEO]

  WF z klasą. Niewidomi też mogą grać w ping-ponga [ZDJĘCIA i WIDEO]

  Leszek Szmaj, wychowawca ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, opatentował tenis stołowy dla osób niewidomych i słabowidzących. Zamiast rakietek gracze mają jedynie swoje ręce, zamiast wzroku - kierują się słuchem. Gimnazjum nr 15 - część ośrodka w Dąbrowie Górniczej, gdzie odbył się turniej, bierze udział w programie WF z klasą.

 • WF z klasą. Poradników ciąg dalszy

  WF z klasą. Poradników ciąg dalszy

  Aby sprawić, żeby WF był z klasą, trzeb sięgnąć czasem po radę specjalisty. Na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej pojawiły się nowe poradniki dla nauczycieli, m. in.: "Jak radzić sobie z agresją w szatni", "Jak współpracować z otyłym dzieckiem".

 • Sprawność fizyczna dzieci. Dzieci zostają w tyle za rodzicami
 • WF z klasą. Co motywuje uczniów? Lekcja z mistrzem
 • WF z klasą. Co robić? Czytać poradniki
 • Bramka strzelona na wuefie może smakować jak gol na mundialu [ZDJĘCIA, WIDEO]