WF Z KLASĄ SPORT.PL

 • WF z Klasą. Sport elitarny?

  WF z Klasą. Sport elitarny?

  Warzywa są pięć razy droższe niż niezdrowe jedzenie, ponad połowy rodziców nie stać na dodatkowe zajęcia dla swoich dzieci. Ale jest sposób na to, jak najmłodszych uczyć zdrowego stylu życia i mamy go na wyciągnięcie ręki - to lekcje wychowania fizycznego.

 • Nauczyciel WF-u z Klasą. To ten, który płonie i zapala innych

  Nauczyciel WF-u z Klasą. To ten, który płonie i zapala innych

  Anna Paździorek podczas I edycji WF-u z Klasą koordynowała program w dwóch szkołach- Gimnazjum nr 3 im. ?Przyjaciół Ziemi? w Łaziskach Górnych i Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. prałata Konrada Szwedy. - Dobry nauczycie, to ten, który żyje zgodnie z maksymą: "aby zapalać innych, sam muszę płonąć" - mówi.

 • WF z Klasą. Minister Sportu i Turystyki: Rośnie nam cywilizacja kciuka
 • WF z Klasą. Chcę być piękny i pachnący, więc nie ćwiczę

  WF z Klasą. Chcę być piękny i pachnący, więc nie ćwiczę

  Czy wiecie, że dobrą wymówką, by nie ćwiczyć na WF-ie stały się ostatnio problemy z higieną? Bo prysznice w szkołach owszem są, ale często zamknięte. A jeśli akurat nie, to młodych zżera wstyd, by z nich korzystać. Zresztą spróbujcie się wykąpać w czasie krótkiej przerwy.

  MATERIAŁ PROMOCYJNY PR 
 • WF z Klasą. Dołącz do II edycji programu!

  WF z Klasą. Dołącz do II edycji programu!

  Trwają wakacje. Dobiegła końca I edycja WF-u z Klasą. Wzięło w niej udział 1500 szkół z całej Polski. Celem akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy ze Sport.pl i Gazetą Wyborczą jest wsparcie uczniów i nauczycieli, żeby WF w polskich szkołach był jeszcze lepszy!

  MATERIAŁ PROMOCYJNY PR 
 • Nauczyciel WF-u z Klasą. WF w Słowiku

  Nauczyciel WF-u z Klasą. WF w Słowiku

  Pani Agnieszka Konopk pracuje w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słowiku. Jest nauczycielką nauczania wczesnoszkolnego i mimo że w jej szkole nie ma pełnowymiarowej sali gimnastycznej, prowadzi WF z Klasą.

 • WF z Klasą. Jak ruszyć dziewczynki z ławeczki?

  WF z Klasą. Jak ruszyć dziewczynki z ławeczki?

  Amerykanie nie mogliby tak jak Polacy zbudować sieci orlików, nie zastanawiając się, czy chłopcy i dziewczyny będą nimi na równi zainteresowane. Zasada jest taka: gdy płacą podatnicy, obie płcie muszą na tym zyskać po równo. A zysk społeczny jest ogromny

  MATERIAŁ PROMOCYJNY PR 
 • Nauczyciel WF-u z Klasą. 'Facet od fikołków'
 • WF z Klasą. Praca domowa z... WF-u?

  WF z Klasą. Praca domowa z... WF-u?

  W 1989 roku 7,5-letni chłopiec potrafił wisieć na drążku na ugiętych ramionach przez 17 s. Dziś jego rówieśnik wytrzymuje w takiej pozycji zaledwie 7 s. Nauczyciele dwoją się i troją, by ten trend odwrócić. Rozwiązaniem możemy być praca domowa z WF-u. Obejrzeć mundialowy mecz i później na lekcji zaprezentować jakiś piłkarski trik, codziennie zrobić 20 przysiadów, zrezygnować z windy, zjeść owoc. Zadania domowe z WF-u nie muszą oznaczać pisania referatów i wkuwania na pamięć dat czy wyników sportowych.

  MATERIAŁ PROMOCYJNY PR 
 • WF z Klasą. Czy sport może istnieć bez rywalizacji?

  WF z Klasą. Czy sport może istnieć bez rywalizacji?

  Sport zawsze był dla mnie rywalizacją jeśli nie zewnętrzną - z przeciwnikiem z krwi i kości, to wewnętrzną - z lenistwem, niezdyscyplinowaniem i słabością. Wszystko inne schodziło w kontekście sportu na dalszy plan. Do czasu. W pierwszym tygodniu czerwca w Warszawie odbyła się Olimpiada Pomysłów WF z Klasą, która przypomniała mi o rzeczy najważniejszej.

 • Olimpiada Pomysłów na WF z Klasą w Warszawie

  Olimpiada Pomysłów na WF z Klasą w Warszawie

  W piątek w Hali Koło przy ulicy Obozowej 60 w Warszawie odbędzie się Olimpiada Pomysłów na WF z Klasą. Przyjadą na nią dzieci i nauczyciele z całej Polski reprezentując wybrane z 1500 biorących udział w programie szkół. Olimpiada Pomysłów z Klasą odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej

 • Nauczyciel WF-u z Klasą. Szkoła zdrowa z Biezdrowa

  Nauczyciel WF-u z Klasą. Szkoła zdrowa z Biezdrowa

  W cyklu Nauczyciel WF-u z Klasą co dwa tygodnie będziemy prezentować nauczycieli, którzy są wzorem do naśladowania. To dzięki ich zaangażowaniu WF z Klasą trwa. Poznajcie zwykłych niezwykłych nauczycieli, którzy w swoich szkołach realizują założenia akcji. Przed Wami panie Ewelina Wesołowska i Donata Borowicka-Zimny z Biezdrowa.

 • Lider Animator. Nie bój się ambitnych pomysłów!

  Lider Animator. Nie bój się ambitnych pomysłów!

  Michał Bieliński to zdecydowany lider. Ma głowę pełną znakomitych pomysłów i charyzmę, którą mógłby dzielić się z innymi. Nic więc dziwnego, że każdy projekt, jaki wymyśli odnosi sukces. Zainteresowanie ?Leśną Piątką? - cyklem biegów organizowanych w Koszalinie, dzięki środkom pochodzącym z programu Lider Animator, zaskoczył samego Michała.

 • Debata WF z Klasą. 'Rodzice, którzy nie lubią się ruszać, blokują rozwój fizyczny swoich dzieci'
 • WF z Klasą. Nie było cię na debacie? Nadrób zaległości [WIDEO]
 • WF z Klasą. W Agorze odbyła się debata

  WF z Klasą. W Agorze odbyła się debata

  W poniedziałek 19 maja, siedzibie Agory odbyła się debata w ramach programu WF z Klasą, pt. ? Dzieci widzą, dzieci robią. Rodzic ważniejszy niż nauczyciel?. Głównymi zagadnieniami poruszanymi podczas spotkania była odpowiedzialność rodziców za wychowanie fizyczne dzieci, współpraca rodziców z nauczycielami WF w tym zakresie i żywienie jako czynnik kształtowania zdrowego stylu życia.

 • Debata WF z klasą w Agorze! "Rodzic ważniejszy niż nauczyciel"

  Dziś przy ulicy Czerskiej 8/10 w Warszawie, w siedzibie Agory w ramach akcji WF z klasą odbędzie się debata pt. "Dzieci widzą, dzieci robią. Rodzic ważniejszy niż nauczyciel". Zapraszamy wszystkich, którzy czują się odpowiedzialni za wychowanie dzieci. Wychowanie fizyczne. Start godzina 14:00.

  MATERIAŁ PROMOCYJNY PR 
 • 'Rolki dla każdego' czyli jak zostać liderem

  "Rolki dla każdego" czyli jak zostać liderem

  Bartek Pisarek jest jedynym trenerem wrotkarstwa w Polsce. Swoje wieloletnie doświadczenie zawodnicze i zdobytą wiedzę trenerską chciał wykorzystać do nauki innych. Tak powstał pomysł na projekt ?Rolki dla każdego?, który został wyróżniony w drugiej edycji programu Lider Animator.

 • Lider Animator. Biegiem po grant

  Lider Animator. Biegiem po grant

  Tomasz Makowski najpierw zachęcił ludzi do biegania w nocy, a potem postanowił podzielić się radością biegania z dziećmi. I za ten drugi pomysł został laureatem drugiej edycji programu Lider Animator. Do 31 lipca masz szansę zgłosić swój projekt i wygrać dofinansowanie projektu w wysokości od 5 do 15 tysięcy złotych.

 • Lider Animator 2014. Liderzy na start!

  Ruszyła 3. edycja programu Lider Animator, w której wszyscy lokalni animatorzy sportu mają szansę, aby zdobyć grant na realizację swojego projektu. 20 najbardziej pomysłowych animatorów otrzyma kwotę od 5 do 15 tysięcy złotych. Lider Animator to program Fundacji Aktywności Fizycznej i Zdrowia "Sport Support" pod hasłem ?Obudź swoje ciało!?. Partnerami programu Lider Animator są Fundacja Coca-Cola w Atlancie oraz Szkolny Związek Sportowy. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Minister Sportu i Turystyki. Środki na granty pochodzą z Fundacji Coca-Cola (The Coca-Cola Fundation).