WF Z KLASĄ SPORT.PL
-
Rola lokalnej społeczności w promocji aktywnego stylu życia
W sporcie zwykle wszystko zaczyna się na wuefie. Ale nawet najlepsza lekcja w szkole to za mało, dlatego tak ważne jest, co dla usportowienia dzieci i młodzieży robią lokalne społeczności - samorządowcy, sąsiedzi działający w radach osiedli, a nawet strażacy czy leśnicy.
-
Daj się dziecku spocić!
Kiedyś do szkoły chodziło się na piechotę, a bieganie po lekcjach było czymś oczywistym. Dziś dzieci są wożone, cały czas siedzą, więc są bardzo słabe. Ciężko je zachęcić do sportu, bo szybko się męczą.
-
Zjedz śniadanie, będziesz...mądry!
Śniadanie pozytywnie wpływa na samopoczucie, zwiększa koncentrację, efektywność uczenia się. Tymczasem według badań 41 proc uczniów gimnazjów nie je go wcale.
-
Sport bez barier w WF z Klasą
W sporcie osób niepełnosprawnych podkreśla się jego funkcję zdrowotną, leczniczą, ale także integrującą. Ważne, aby na drodze życiowej takich uczniów stanęli ludzie - miłośnicy aktywnego spędzania czasu wolnego, którzy będą motywowali do aktywności ruchowej, sportu, integracji społecznej - piszą na blogu nauczyciele z Gimnazjum nr 3 w Oławie.
-
Dlaczego wytrwałość nie jest domeną współczesnych dzieci?
Dzieci mają duże wymagania wobec otoczenia, ale nie wobec siebie. Młodzi ćwiczą, trenują w sposób nieciągły, przerywany, niekonsekwentny. Zaś dorośli za tę ich niekonsekwencję winią ich samych, zamiast dostrzec problemy w sposobie i stylu wychowania, w otoczeniu.
-
Koniec z rocznymi zwolnieniami z WF-u?
Dzieci zwalniane są z WF-u z powodu wad postawy, otyłości, nadciśnienia - chorób wywołanych właśnie bezruchem.
-
Tydzień ruchu - nie tylko we wrześniu!
Za nami ogólnopolska kampania Move Week, w której nie mogło zabraknąć szkół uczestniczących w programie WF z Klasą. Nauczyciele udowadniają jednak, że Tydzień Ruchu może trwać przez cały rok. Poznajcie ich sportowe propozycje!
-
ME 2016: W niedzielę odbędzie się próba pobicia rekordu Guinnessa w piłkę ręczną
W najbliższą niedzielę, 11 października o godz.16.00, na ponad 150 Orlikach w całej Polsce dojdzie do próby pobicia rekordu Guinnessa w największej lekcji piłki ręcznej w wielu miejscach jednocześnie. Akcja, w której może wziąć udział każdy, zostanie przeprowadzona w ramach programu ?Nasza Droga do EURO 2016?.
-
Przewrót na WF-ie. Inauguracja III edycji programu WF z Klasą za nami
28 września 2015 roku odbyła się inauguracja trzeciej edycji programu WF z Klasą. Salę konferencyjną zapełnili m.in. Adam Korol, minister sportu i turystyki, Joanna Berdzik, wiceminister edukacji, a także przedstawiciele szkół i osoby zaangażowane w zmiany na lekcjach WF-u. Spotkanie poprowadził Piotr Pacewicz - współinicjator akcji, dziennikarz i publicysta.
-
Pieszo zamiast autobusem. 2 tysiące kroków do zdrowia
Dziecko powinno każdego dnia robić co najmniej dwa tysiące kroków. Jeśli zadbają o to i rodzice, i nauczyciele, okaże się, że to wcale nie tak dużo. A efekty? Zbawienne!
-
"Najseksowniejsza na świecie" zdradza ciemną stronę sławy. Ma już dosyć. "Każdego dnia"
-
To byłby absolutny hit. "Najbogatsza aktorka świata" chce kupić udziały giganta
-
Barcelona musi zapłacić za bramki Lewandowskiego. Zaskakujący zapis w kontrakcie
-
Kiwior szokuje sztab Arsenalu. Bije rekordy tuż po transferze. Wystarczył tydzień
-
Jest medal Habdasa! Fenomenalny konkurs i wielki sukces polskich skoczków
- Piłkarz Legii walczy z białaczką i potrzebuje krwi. Apel klubu o pomoc
- PŚ w Willingen. Sześciu Polaków w kwalifikacjach. Gdzie oglądać? [TRANSMISJA]
- Co za comeback. Wielki Antetokounmpo. W pojedynkę wygrał przegrany mecz
- Media: Jest data i miejsce "walki wszech czasów" "Idę tam, gdzie są pieniądze"
- Polskie skoki nie zginą. Właśnie dostaliśmy dowód. "Będzie miał kto zastępować"
-
Szkoła ogłasza SOS
Dawniej podział ról był jasny - nauczyciel mówił, uczeń słuchał. Dyscyplina trzymała dzieci w ryzach i pozwalała wychowawcy płynnie przekazywać wiedzę. Jednak ta metoda miała jedną, znaczącą wadę - zabijała indywidualizm i potencjał wychowanków. Jak pogodzić potrzeby obu stron?.
-
Plany lekcji z gwiazdami piłki ręcznej
Jeśli twoje dziecko kocha sport, mamy dla niego niespodziankę: plany lekcyjne z wizerunkami gwiazd piłki ręcznej. Zachęcamy do darmowego pobierania!
-
Nadwaga? Niemożliwe!
W województwie mazowieckim nadmierną masę ciała ma 30 proc dzieci, a to oznacza, że w każdej grupie szkolnej jest ośmioro-dziesięcioro otyłych uczniów. Widok młodych osób z nadwagą jest tak powszechny, że przestaje nas w jakikolwiek sposób szokować.
-
Biologia na informatyce, matematyka na WF-ie. Nauczycielu, bądź kreatywny!
W szkole mamy szansę nauczyć się budowy pierwotniaka, zapoznać się z definicją całek, a także wykonać prawidłowo skok przez kozła. Pytanie tylko: po co?
-
Nauczyciel WF-u z Klasą. Ten, który kocha swój zawód
Sebastian Kogut uczy WF-u w chełmskim III Liceum Ogólnokształcącym. Jest nie tylko nauczycielem, ale również współorganizatorem wielu szkolnych projektów, wspierających promocję zdrowego stylu życia wśród młodzieży.
-
Nauczyciel WF-u z Klasą. Ten, który wspiera i wymaga
Marlena Waga jest nauczycielką z 21-letnim stażem. Instruktorka dyscyplin sportowych takich jak: piłka ręczna, piłka nożna, piłka siatkowa, piłka koszykowa, strzelectwo, kajakarstwo, gimnastyka, pływanie, lekka atletyka. W przeszłości zawodniczka piłki ręcznej MKS KARKONOSZE Jelenia Góra.
-
Oceniać czy nie oceniać WF? Wnioski z ankiety
Od września 2015 roku zmienią się zasady oceniania uczniów na lekcjach WF. Nauczyciele mają zwracać baczniejszą uwagę na zaangażowanie i starania uczniów. Ministerstwo Edukacji zaproponowało również, aby do tradycyjnej oceny liczbowej dołączać ocenę opisową. Przeprowadziliśmy ankietę, której celem było zbadanie, jaką rodzice oraz nauczyciele mają opinię na ten temat.
-
Jak oceniać, żeby uczniowie pokochali WF
Kuba, który trenuje w klubie, wygrał szkolne zawody skacząc 4,85 m i tym wynikiem zapewnił sobie szóstkę na koniec V klasy, choć wcześniej migał się z zajęć. Mały Franek miał tylko 3,53 m. Naprawdę mi przykro, chciałam ci postawić czwórkę - powiedziała pani od WF. Czy tak ma być?
-
Minister Sportu Adam Korol: WF był święty. Teraz tendencja jest odwrotna
- Rozmawiam ze znajomymi nauczycielami, przekonując, że nie mogą pracować na pół gwizdka. Muszą się starać, zaszczepiać pasję. Nawet jeśli nie wychowają wielkiego piłkarza, to sprawią, że ktoś będzie lubił się ruszać. I poda to dalej - mówi Minister Sportu Adam Korol.
-
Szkoła na dwóch kółkach
50 tys kilometrów, to więcej niż wynosi obwód kuli ziemskiej. A taką odległość pokonali na rowerach uczniowie i pracownicy stołecznej szkoły w ciągu dwóch miesięcy. - Zwolnienia z WF-u? Uchylanie się od sportu? Ten problem znamy tylko z mediów - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 154 w Warszawie.