WF Z KLASĄ SPORT.PL
-
Zadanie na piątkę? Przeskoczyć siebie
Nie skaczą najwyżej, nie biegają najszybciej, panicznie boją się gry w dwa ognie i nie lubią bólu przy uderzeniu w piłkę do siatkówki. Jak rozkochać w wfie dzieciaki, które go nie lubią?
-
Pozwól dziecku bawić się sportem. 5 ważnych zdań wypowiadanych przez rodziców
Im dziecko starsze, tym bardziej my, dorośli, ambicjonalnie podchodzimy do jego sportowych poczynań. Tymczasem im dłużej nasza pociecha będzie potrafiła cieszyć się z treningów, tym dłużej pozostanie w sportowym świecie.
-
Zmotywuj dziecko do uprawiania sportu! Poradnik dla rodziców i nauczycieli
Twoje dziecko lub podopieczny szybko się poddaje? Masz wrażenie, że panicznie boi się porażki? Sprawdź, gdzie leży problem i zmień to.
-
Wf dla każdego. Jak kształtować postawy prozdrowotne u dzieci
Nie odkryjemy Ameryki mówiąc, że ogromny wpływ na kształtowanie postaw prozdrowotnych mają oczywiście rodzice. I to od najmłodszych lat. W procesie kształtowania takich postaw ważne są zachowania zdrowotne.
-
Po co dziecku sport?
Wciąż powtarzamy sobie i swoim dzieciom, że sport to zdrowie, że wyrabia charakter itd. Nie zawsze jednak mamy pomysł na to, dlaczego konkretnie sport ma tak silny wpływ na życie. Dlaczego sport to lekcja czegoś więcej niż rzucania do kosza czy dobiegania do mety?
-
Sport rzeźbi ciało i charakter. Innowacyjne pomysły nauczycieli WF-u
Tegoroczne hasło akcji WF z Klasą brzmi "Sport rzeźbi charakter". Nauczyciele uczestniczący w programie zapragnęli zatem pokazać swoim uczniom, że mistrz drzemie w każdym z nas. Jak wyglądały ich lekcje wychowania fizycznego? Zobacz i zainspiruj się!
-
Jak nie zabić w dziecku sportowca?
Jeśli nasze dzieci jeśli nie zaczną się ruszać, wyrosną na pierwsze pokolenie, które będzie żyło średnio o pięć lat krócej niż pokolenie rodziców. Kto za to ponosi odpowiedzialność? Szkoła? WF? Rodzice? A może problem leży gdzie indziej?
-
Zimowe gry i zabawy w szkołach
Śnieg nie przestraszył nauczycieli uczestniczących w akcji WF z Klasą. Co więcej, zainspirował ich do zorganizowania zimowych gier i zabaw dla swoich podopiecznych. Oto kilka niesamowitych pomysłów, wdrażanych przez WF-istów.
-
Dziewczęta kontra WF. Jak zmienić podejście nastolatek?[REPORTAŻ]
- Skoro nie mogłam mieć co tydzień okresu, przebierałam się w strój, poćwiczyłam pięć minut, a potem zaczynałam się niby zwijać z bólu: a to żołądek, a to pęcherz. Wtedy nauczycielka odsyłała mnie na ławkę i miałam spokój - mówi Maja z pierwszej klasy gimnazjum, jedna z wielu dziewczyn, które nie znoszą WF-u
-
Edukacja wczesnoszkolna. Jak rozruszać najmłodszych uczniów?
Przestań się wiercić. Jesteś pierwszakiem, a to zobowiązuje - wciąż słyszy się przed gmachem podstawówek. Wysyłamy ucznia na pierwsze w jego życiu lekcje i tym samym zapominamy, ze od czasów przedszkolnych minęło niewiele czasu. Sześcio-, siedmio-, a nawet ośmiolatek to wszak wciąż dziecko i to z całym asortymentem dziecięcych potrzeb.
- Demolka w meczu Polska - Węgry na Euro. Nie było czego zbierać
- Żyła zalał się krwią. I zaczęła się wielka burza. Poszło o TVP
- Elegancja i funkcjonalność. Smartwatch z funkcją pomiaru ciśnienia zmienia codzienność kobiet w PolsceMATERIAŁ PROMOCYJNY
- Stoch nie mógł się uspokoić. Aż trzymał się nart. Kibice zamarli
- Iga Świątek odpowiedziała Simonie Halep. Prawda prosto między oczy
- Peszko odpalił bombę. Nieprawdopodobne, kogo chciała kupić Wieczysta
- Biją na alarm w USA: NBA umiera! "Najgorsza rzecz, jaka się przytrafiła koszykówce"
- Katastrofa byłego reprezentanta Polski! Aż żal było na to patrzeć
- Boniek znowu prezesem PZPN? Postawił sprawę jasno
- Świątek aż się rozanieliła, gdy wróciła do tych wspomnień. "Najlepszy"
-
Zajęcia śródlekcyjne. Uczniu, biegaj! Nawet jak się spocisz
Dzieci w szkole spędzają średnio 270 minut dziennie w pozycji siedzącej. I tak przez 5 dni w tygodniu. Efekt? Znużenie, senność, przykurczone mięśnie. Ale tak nie musi być. Nauczyciele uczestniczący w programie WF z Klasą wprowadzili innowacyjne, międzylekcyjne przerwy. Aktywne przerwy.
-
Komunikacja rodzic-nauczyciel. Jak zbudować dobre relacje?
Współpraca z rodzicami to jedna z najważniejszych, a także często najbardziej zaniedbanych sfer dotyczących pracy nauczycielskiej. Jednakże jest ona niezbędna, wszak wychowywanie dziecka nie może opierać się na dwóch, odrębnych wizjach. Szkoła i dom rodzinny stanowią główne filary mające na celu wspieranie rozwoju ucznia. Wspólnie wypracowane cele, znajomość problemów dziecka, jego mocnych i słabych stron są niezbędne, aby w najbardziej efektywny sposób wdrażać działania pedagogiczne.
-
"Każdy rodzi się mistrzem" - pomóż dziecku odnaleźć sportowy talent
"Każdy rodzi się mistrzem" to projekt, który pomaga nauczycielom i rodzicom w rozpoznaniu naturalnych predyspozycji sportowych dziecka. W jego realizacji bierze udział Akademia Drogi Sportowej oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej - autor programu WF z Klasą.
-
Recepta na dobry WF: różnorodność i poszukiwanie inspiracji
Beata Ostaś - Rupa ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz Podyplomowe Studia Dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jest autorką innowacji pedagogicznych i programów własnych: organizacja imprez sportowo-rekreacyjnych, elementów dziennikarstwa sportowego, animacji rekreacji, ale przede wszystkim uczy wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 1 w Tychach.
-
Jak spędzić Mikołajki z klasą? Na sportowo!
Każda okazja jest dobra, aby rozbudzać w uczniach zamiłowanie do sportu. Nauczyciele ze szkół uczestniczących w programie WF z Klasą pokazali, że w Mikołajki zamiast objadać się słodyczami, można się świetnie bawić ćwicząc.
-
WF dla każdego na Zimowej Olimpiadzie Pomysłów
Co zrobić jeśli w twoim regionie nie ma inicjatywy, w której chciałbyś uczestniczyć? Zorganizuj ją! Tak, jak zrobiła to nauczycielka wychowania fizycznego z Bytomia Izabela Pakuła. Do realizacji swojego pomysłu zaangażowała władze miasta, dyrekcję Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także Centrum Edukacji Obywatelskiej.
-
Konstruktywna krytyka w sporcie dziecięcym
Dla dzieci opinia rodziców i nauczycieli jest szczególnie ważna. Jak zatem przekazywać uczniowi negatywne komunikaty, aby go zmotywować do dalszej pracy? Na ten temat rozmawiamy z psycholog sportu - Sandrą Kalinowską.
-
Aktywna zima, czyli jak sprawić, by tegoroczne święta były inne niż wszystkie
Czego pragnie twoje dziecko? Nowej zabawki? Telefonu komórkowego? Pewnie też. Jednak najlepszym prezentem dla dziecka jest rodzic. Aktywny rodzic.
-
Recepta na udany WF? "Spełniony nauczyciel, który podąża za potrzebami uczniów"
Anna Kaźmierczak ukończyła studia magisterskie w Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Obecnie jest nauczycielką WF-u, trenerką gimnastyki sportowej, a przede wszystkim pasjonatką sportu. Pani Anna dzieli się z nami swoją tajemnicą, na udany WF.
-
Zimowa Olimpiada Pomysłów z Klasą
Olimpiada Pomysłów w zimie? Tego jeszcze nie było! Zapraszamy 17 grudnia na wydarzenie, które odbędzie się w ramach programu WF z Klasą w hali "na skarpie" w Bytomiu.