WF Z KLASĄ SPORT.PL

 • Zajęcia śródlekcyjne. Uczniu, biegaj! Nawet jak się spocisz

  Zajęcia śródlekcyjne. Uczniu, biegaj! Nawet jak się spocisz

  Dzieci w szkole spędzają średnio 270 minut dziennie w pozycji siedzącej. I tak przez 5 dni w tygodniu. Efekt? Znużenie, senność, przykurczone mięśnie. Ale tak nie musi być. Nauczyciele uczestniczący w programie WF z Klasą wprowadzili innowacyjne, międzylekcyjne przerwy. Aktywne przerwy.

 • Komunikacja rodzic-nauczyciel. Jak zbudować dobre relacje?

  Komunikacja rodzic-nauczyciel. Jak zbudować dobre relacje?

  Współpraca z rodzicami to jedna z najważniejszych, a także często najbardziej zaniedbanych sfer dotyczących pracy nauczycielskiej. Jednakże jest ona niezbędna, wszak wychowywanie dziecka nie może opierać się na dwóch, odrębnych wizjach. Szkoła i dom rodzinny stanowią główne filary mające na celu wspieranie rozwoju ucznia. Wspólnie wypracowane cele, znajomość problemów dziecka, jego mocnych i słabych stron są niezbędne, aby w najbardziej efektywny sposób wdrażać działania pedagogiczne.

 • 'Każdy rodzi się mistrzem' - pomóż dziecku odnaleźć sportowy talent
 • Recepta na dobry WF: różnorodność i poszukiwanie inspiracji

  Recepta na dobry WF: różnorodność i poszukiwanie inspiracji

  Beata Ostaś - Rupa ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz Podyplomowe Studia Dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jest autorką innowacji pedagogicznych i programów własnych: organizacja imprez sportowo-rekreacyjnych, elementów dziennikarstwa sportowego, animacji rekreacji, ale przede wszystkim uczy wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 1 w Tychach.

 • Jak spędzić Mikołajki z klasą? Na sportowo!

  Jak spędzić Mikołajki z klasą? Na sportowo!

  Każda okazja jest dobra, aby rozbudzać w uczniach zamiłowanie do sportu. Nauczyciele ze szkół uczestniczących w programie WF z Klasą pokazali, że w Mikołajki zamiast objadać się słodyczami, można się świetnie bawić ćwicząc.

 • WF dla każdego na Zimowej Olimpiadzie Pomysłów

  WF dla każdego na Zimowej Olimpiadzie Pomysłów

  Co zrobić jeśli w twoim regionie nie ma inicjatywy, w której chciałbyś uczestniczyć? Zorganizuj ją! Tak, jak zrobiła to nauczycielka wychowania fizycznego z Bytomia Izabela Pakuła. Do realizacji swojego pomysłu zaangażowała władze miasta, dyrekcję Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 • Konstruktywna krytyka w sporcie dziecięcym

  Konstruktywna krytyka w sporcie dziecięcym

  Dla dzieci opinia rodziców i nauczycieli jest szczególnie ważna. Jak zatem przekazywać uczniowi negatywne komunikaty, aby go zmotywować do dalszej pracy? Na ten temat rozmawiamy z psycholog sportu - Sandrą Kalinowską.

 • Aktywna zima, czyli jak sprawić, by tegoroczne święta były inne niż wszystkie
 • Recepta na udany WF? 'Spełniony nauczyciel, który podąża za potrzebami uczniów'
 • Zimowa Olimpiada Pomysłów z Klasą

  Zimowa Olimpiada Pomysłów z Klasą

  Olimpiada Pomysłów w zimie? Tego jeszcze nie było! Zapraszamy 17 grudnia na wydarzenie, które odbędzie się w ramach programu WF z Klasą w hali "na skarpie" w Bytomiu.