Vancouver 2010. Fischbacher złota w supergigancie, Gąsienica - Daniel na 23. pozycji

Lindsey Vonn nie zdobyła swojego drugiego złotego medalu na igrzyskach. Lepsza od Amerykanki okazała się Austriaczka Andrea Fischbacher, a nawet Słowenka Tina Maze, która zdobył srebro. Amerykanka musiała zadowolić się więc brązem.

Zawodniczki zmagały się z bardzo trudną trasą. Wiele z nich nie zdołała ukończyć zjazdu, a upadek Kanadyjki Emily Brydon wyglądał bardzo groźnie.

Po swoim przejeździe Vonn z czasem 1.20.88s uzyskała prowadzenie. Po rewelacyjnym zjeździe wydawało się, że nic nie jest w stanie odebrać Amerykance kolejnego złota. Tymczasem świetny wynik - 1:20.63s uzyskała Słowenka Tina Maze oraz najlepsza tego dnia Andrea Fischbacher. Austriaczka przejechała trasę w 1.20.14s. Był to dla niej pierwszy medal w Vancouver. Wcześniej w zjeździe otarła się o podium, zajmując pechową 4. lokatę.

Z numerem 35. na trasie zobaczyliśmy Polkę Agnieszkę Gąsienicę-Daniel. Z czasem 1.24.43s. nasza zawodniczka została sklasyfikowana na 23. pozycji.

Dzięki sobotniemu brązowemu medalowi Vonn Amerykanie kontynuują świetną passę w Vancouver. Jak na razie ich reprezentanci zdobywali krążek w każdej z dotychczasowych dyscyplin w narciarstwie alpejskim.

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Norwegowie chcą zabrać medal Justynie Kowalczyk ?