Thaisa Menezes

Thaisa Menezes

Thaisa Menezes urodziła się 15 maja 1987 roku w Rio de Janeiro. Zawodniczka mierzy 196 cm wzrostu i gra na pozycji środkowej. Regularnie występuje w reprezentacji Brazylii, z którą zdobyła m.in. 2 złote medale na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i w Londynie.

Kariera drużynowa

Thaisa Menezes w latach 2002-2005 była zawodniczką Minas Tenis Clube. Następnie zaczęła występować dla Rio de Janeiro Volei Clube, gdzie grała do roku 2008. Później siatkarka na 8 lat związała się z zespołem Molico Osasco. W roku 2016 zdecydowała się na pierwszy w swojej karierze wyjazd z Brazylii i zaczęła występować w tureckim Eczacibasi VitrA.

W czasie swojej kariery klubowej Thaisa Menezes zdobyła mnóstwo trofeów, w tym 5 razy Mistrzostwo i 3 razy Puchar Brazylii. W Klubowych Mistrzostwach Ameryki Południowej triumfowała 4-krotnie, a ponadto ma na koncie 2 sukcesy w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Kariera reprezentacyjna

Zawodniczka z Rio de Janeiro rozpoczęła regularne występy w reprezentacji Brazylii, w roku 2005. Jej przygoda z reprezentacją to prawdziwe pasmo sukcesów. Thaisa Menezes ma bowiem w swoim dorobku 2 złote medale Igrzysk Olimpijskich, wywalczone w Pekinie oraz w Londynie. Ponadto odniosła 5 triumfów w siatkarskim Grand Prix, a także zdobyła 4 złote krążki na Mistrzostwach Ameryki Południowej. Oprócz tego siatkarka cieszyła się również ze złota na Igrzyskach Panamerykańskich w roku 2011 oraz w turnieju Volley Masters Montreux, w roku 2009. Również 2 razy zdobyła Puchar Panamerykański.

Nagrody indywidualne

Thaisa Menezes ma w swoim dorobku mnóstwo nagród indywidualnych. W roku 2013 uznana została za najlepszą siatkarkę w Brazylii. Ponadto zdobyła też wtedy tytuł MVP w zawodach Grand Prix. Wielokrotnie była wybierana najlepszą blokującą siatkarskich imprez m.in. Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej, Mistrzostw Świata, Grand Prix, a także brazylijskiej Superligi.

Zobacz również:

Dante Amaral - Maja Ognjenović - Srećko Lisinac - Ferdinand Tille - Ivan Miljković

Thaisa Menezes

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.