Tenis. Ivanović ma nowego trenera. To ojciec dziewczyny Murraya

Była numer jeden na świecie w żeńskim tenisie Ana Ivanović w końcu znalazła trenera. Serbka rozpoczyna współpracę z Nigelem Searsem, ojcem Kim Sears, dziewczyny Andy'ego Murraya.

Decydująca faza Wimbledonu: mężczyźni ? kobiety ?

Sears w przeszłości trenował między innymi Słowaczkę Danielę Hantuchową i Amandę Coezter z RPA. Obie były w czołowej dziesiątce rankingu WTA. Ostatnio był głównym koordynatorem trenerów kobiet w brytyjskiej federacji (LTA). To za jego kadencji żeński tenis na Wyspach wyszedł z totalnej zapaści. Elena Balatcha i Anne Keothavong przebiły się do pierwszej 50 rankingu WTA, a Laura Robson i Heather Watson po sukcesach juniorskich zaczęły udanie startować w seniorskich turniejach.

Teraz opuszcza posadę w LTA by odbudować karierę Ivanović. 23-letnia Serbka trzy lata temu wygrała French Open, jednak ostatnio wypadła ze ścisłej światowej czołówki. Po konfliktach z paroma kolej nymi trenerami zawodniczka chciała samotnie przygotowywać się do startów, ale teraz zmieniła zdanie.

- Nie mogę być szczęśliwsza. Podziwiam Nigela od jakiegoś czasu i nie mogę się doczekać współpracy z nim na korcie - powiedziała Ivanović. - Opłacało się poczekać na właściwego trenera - dodała, nawiązując do ostatnich zawirowań personalnych wokół swojej osoby.

Celebryci i barwne postaci na trybunach Wimbledonu [ZDJĘCIA]

Więcej o: