Tenis. Serena wraca - to już prawie rok!

Po niespełna roku do walki na korcie wraca Serena Williams. W przyszłym tygodniu Amerykanka zmierzy się z Bułgarką Cwetaną Pironkową w pierwszej rundzie turnieju WTA w Eastbourne.

Jeszcze w zeszłym roku Williams zdobyła swój kolejny, trzynasty już wielkoszlemowy tytuł, wygrywając Wimbledon. W zeszłym roku też, w lipcu doznała - poza kortem - kontuzji stopy. Rana okazał się poważniejsza, niż oczekiwano, a przerwa znacznie dłuższa, niż można było sobie wyobrażać. Była liderka światowego rankingu nie od swojego ostatniego występu 3 lipca 2010 nie wystąpiła w żadnym turnieju niemal przez rok. Po zabiegu usunięcia skrzepów krwi z płuc w lutym tego roku, nie było pewne, czy młodsza z sióstr Williams wystąpi w kolejnym wielkoszlemowym turnieju w Londynie. Jej nazwisko znalazło się jednak w drabince turnieju w Eastbourne, co jednoznacznie ucina spekulacje odnośnie jej występu w Anglii. Tym turniejem Amerykanka przygotowuje się do Wimbledonu.

29-latka jest obecnie 25. rakietą światowego rankingu. W turnieju w Eastbourne nie startowała od 1998 r., kiedy to dotarła do ćwierćfinału. Jeszcze jako nastolatka uległa Hiszpance Sanchez-Vicario. W tym roku ani Serena, ani jej siostra Venus, która również wraca do gry po długiej kontuzji, nie są w turnieju rozstawione.

W razie zwycięstwa z 33 w rankingu WTA Pironkową, młodsza Williams zmierzy się z turniejową jedynką Wierą Zwonariową. To właśnie z tę tenisistkę pokonała w swoim ostatnim przed urazami występie. Panie zmierzyły się w finale Wimbledonu, w którym górą była Amerykanka.

Venus Williams, która nie występowała od Australian Open, zmierzy się z rozstawioną z ósemką Niemką Andreą Petković. Obie tenisistki spotkały się ostatnio właśnie w ostatnim meczu Amerykanki w Melbourne.

Mistrzyni niedawno zakończonego Rolanda Garrosa Na Li jest rozstawiona w Anglii z numerem 2. W pierwszej rundzie Chinka zagra z tenisistką wyłonioną z kwalifikacji.

Życiowy sukces Katarzyny Piter  ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.