Turniej ATP w Acapulco. Bezpieczeństwo uczestników zagrożone

Już w poniedziałek na kortach w Acapulco rozpocznie się turniej ATP z udziałem czołowych graczy światowego tenisa. Tenisowa federacja niepokoi się o bezpieczeństwo zawodników. Wszystko ze względu na wzmożoną w ostatnim czasie aktywność gangów narkotykowych w meksykańskim mieście.

Tenisowa federacja zaapelowała do zawodników, aby na turnieju stawili się jak najpóźniej, a podczas jego trwania, jeżeli nie muszą, nie wychodzili z hoteli. Ich obawy wydają się być w pełni uzasadnione.

W zeszłym tygodniu na terenie miasta w wyniku licznych strzelanin śmierć poniosło 10 osób. Na początku stycznia przed jednym z centrów handlowych odnaleziono ciała 15 mężczyzn, którym wcześniej ktoś podciął gardło. Tego samego dnia w incydentach związanych z przestępczością zorganizowaną zginęło w sumie 25 osób.

- Doszły mnie wieści o sytuacji jaka panuje obecnie w Acapulco. ATP poinformowało nas o niej wysyłając na nasze skrzynki mailowe ostrzeżenia - powiedział DPA argentyński tenisista Juan Monaco

Za całe zamieszanie odpowiedzialne są lokalne gangi narkotykowe, które w ten sposób walczą o wpływy na tamtejszym terenie. Takie sytuacje to norma również na obszarze innych meksykańskich miast.

O swoje bezpieczeństwo martwią się zawodnicy. Niektórzy już zapowiedzieli, że w Meksyku nie zagrają. - Ci co mieli wątpliwości, czy zagrać w turnieju mieli pretekst do tego, żeby tam nie przyjeżdżać - powiedział DPA Urugwajczyk Pablo Cuevas.

Turniej w Acapulco rozpocznie się w poniedziałek. Wcześniej impreza z tego cyklu organizowana była w Buenos Aires i w Santiago. Na meksykańskich kortach ma wystąpić kilku czołowych graczy z Davidem Ferrerem, Fernando Verdasco i Nicolasem Almagro na czele. Oprócz nich o punkty w rankingu będzie walczył Polak Łukasz Kubot, rozstawiony z numerem 23. Przed rokiem nasz zawdonik w parze z Oliverem Marachem wygrał w tym mieście rywalizację deblistów.

Organizatorzy spokojni

Pomimo niepokojących wieści, spokój zachowują organizatorzy turnieju. Jak zapewniają podczas imprezy nad bezpieczeństwem uczestników oraz kibiców czuwać będą służby ochronne. "Wszyscy pracują na najwyższych obrotach. Aby fani i zawodnicy w pełni cieszyli się z turnieju dopracowano najdrobniejsze szczegóły" - czytamy na oficjalnej stronie turnieju.

Turniej WTA w Dausze. Urszula Radwańska w 2. rundzie ?

Więcej o: