Tenis. Najbardziej międzynarodowa dziesiątka rankingu WTA w historii

Po raz pierwszy w historii od wprowadzenia rankingu WTA w jego pierwszej dziesiątce znalazły się zawodniczki z dziesięciu różnych państw. Agencja AP pisze o tenisowym ONZ.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

- Pokazuje to jak globalnym sportem jest tenis - mówi Stacey Allaster, szef WTA. Liderka rankingu jest Dunka polskiego pochodzenia Karolina Woźniacka a za nią są kolejno: Belgijka Kim Clijsters, Rosjanka Wiera Zwonariewa, Włoszka Francesca Schiavone, Australijka Samantha Stosur, Amerykanka Venus Williams, Chinka Na Li, Serbka Jelena Jankovic, Białorusinka Wiktoria Azarenka, Polka Agnieszka Radwańska oraz Shahar Peer z Izraela.

Trzy z nich osiągnęły najlepsze miejsca w historii swoich krajów. Schiavone jest pierwszą Włoszką w najlepszej piątce WTA, Li jest pierwszą Chinką, która dotarła na siódmą lokatę, a 11. miejsce Peer jest najwyższym uzyskanym kiedykolwiek przez reprezentantkę Izraela.

Po Australian Open z dziesiątki wyleciała kontuzjowana Serena Williams (jest teraz 12.), która na korcie nie pojawiła się ani razu od Wimbledonu. Z rankingu wypadła Rosjanka Jelena Dementiewa, która pod koniec 2010 roku zakończyła zawodową karierę. USA i Rosja w ostatnich latach miały przynajmniej po dwie swoje reprezentantki w pierwszej dziesiątce.

Ranking WTA - Radwańska znów w dziesiątce ?

Więcej o: