Wozniacki: Nie jestem wybredna

- Oczywiście chciałabym wygrać turniej Wielkiego Szlema. Czy to nastąpi w tym roku? Nikt nie wie co się stanie. Na pewno będę próbować i ciężko o to walczyć. Nie jestem wybredna. Jeżeli w mojej karierze wygram chociaż jeden taki turniej, to będę szczęśliwa - mówi liderka tenisowego rankingu WTA Caroline Wozniacki.

Duńska tenisistka znalazła się na szczycie klasyfikacji tenisistek, pomimo tego, że w zeszłym roku nie odniosła triumfu w żadnym z czterech największych turniejów.

W 2010 roku Wozniacki wygrała sześć imprez. Dzięki swojej równej formy w trakcie sezonu oraz przez kontuzję czołowej tenisistki ostatnich lat Amerykanki Sereny Williams dość niespodziewanie w październiku wdarła się na szczyt rankingu WTA.

Teraz zawodniczka musi udźwignąć ciężar faworytki. Pierwszy sprawdzian czeka ją już w tym miesiącu na kortach Australian Open.

- Oczywiście chciałabym wygrać turniej Wielkiego Szlema. Czy to nastąpi w tym roku? Nikt nie wie co się stanie. Na pewno będę próbować i ciężko o to walczyć. Nie jestem wybredna. Jeżeli w mojej karierze wygram chociaż jeden taki turniej, to będę szczęśliwa. Nie wyznaczam sobie jednak żadnego terminu - powiedziała Wozniacki.

Zawodniczka jest jednak pewna swoich umiejętności i uważa, ze w pełni zasłużenie znajduje się na czele rankingu. W przeciwieństwie do męskiego tenisa, gdzie już od kilku lat karty rozdaje Roger Federer i Rafael Nadal, wśród pań jest więcej zawodniczek, które walczą o pozycję numer 1. Obecna liderka rankingu WTA nie czuje jednak żadnej presji.

- Ciśnienie możne czuć, jeżeli jesteś w takim położeniu, w którym nie czujesz się komfortowo. Tu gdzie jestem czuję się świetnie - powiedziała Wozniacki

Słynąca z defensywnego tenisa zawodniczka przyznała, że nie chce diametralnie zmieniać swojego sposobu grania, tylko po to, aby wygrać prestiżowy turniej w Australii.

- Jak to mówią w Stanach Zjednoczonych - nie naprawiaj czegoś, co nie jest zepsute. Jeżeli wszystko układa się po mojej myśli nie będę tego zmieniać. Jeżeli chcę potrafię grać agresywnie. Zrobię wszystko, żeby wygrywać.

Tenis. Federer z Nadalem rozegrali mecz na wodzie ?

Więcej o: