Tenis. Kolejny finał Nadal - Federer

Ikony światowego tenisa - Rafael Nadal i Roger Federer znów staną naprzeciwko siebie w finale. Tym razem zagrają o zwycięstwo w pokazowej imprezie w Abu Dabi.

W piątek obaj tenisiści wygrali swoje mecze półfinałowe. Aktualny "Numer jeden globu" wygrał bez straty seta z Czechem Tomasem Berdychem. Oba sety Hiszpan wygrał przy wyniku 6-4, 6-4.

Roger Federer potrzebował do awansu trzech partii. Ostatecznie pokonał Szweda Robina Soderlinga. Były lider światowego rankingu przegrał set otwarcia, który zakończył się dopiero tie-breakiem (7-3 dla Szweda). W kolejnych setach szesnastokrotny tryumfator turniejów wielkoszlemowych tyleż samo zaserwował asów i pokonał broniącego tytułu Soderlinga 2:1 (6-7, 6-3, 6-3).