Puchar Davisa. Kapitan Francuzów: Graliśmy przeciwko kretynom na trybunach

- Kiedy grasz jednocześnie przeciwko rywalom i kretynom na trybunach, to jest to bardzo męczące - powiedział kapitan daviscupowej reprezentacji Francji Guy Forget po finałowej porażce z Serbią 2:3 w Belgradzie.

Serbowie po raz pierwszy w historii zdobyli Puchar Davisa. Prowadzeni przez Novaka Djokovicia tenisiści pokazali na korcie klasę, której zabrakło ich fanatycznym kibicom.

Narodowa fiesta na trybunach

"Nagromadzenie symboli narodowych przekraczało na metr kwadratowy zwykłe standardy serbskie, gdzie niemal na każdym budynku wisi narodowa flaga, a dwugłowy orzeł zerka zza każdego rogu" - pisał z Belgradu wysłannik Sport.pl i "Gazety" Adam Romer . "Większość kibiców wraz z biletem dostawała do założenia czerwone koszulki z dumnie wypisaną cyrylicą na piersiach "Srbiją" i dmuchane pałki do wydawania ogłuszającego hałasu. Z tymi rekwizytami i w rytm bębnów gospodarze zagrzewali do boju swoich bohaterów. Gwizdali, buczeli, krzyczeli, bębnili, by tylko wspomóc swoich i wytrącić z równowagi przyjezdnych."

Guy Forget: Graliśmy przeciwko kretynom

Kapitan daviscupowej reprezentacji Francji Guy Forget był oburzony zachowaniem serbskiej publiczności. Szalę goryczy przepełniło zachowanie fanów w ostatnim meczu pomiędzy Viktorem Troickim a Michaelem Llodrą. Serbowie gwizdali i krzyczeli, starając się zdekoncentrować Francuza.

- Słyszeliśmy gwizdy kiedy francuski zespół serwował, i kiedy piłka była w powietrzu. Dotyczy to mniejszej części kibiców, ale jest naprawdę nie do przyjęcia - grzmiał po meczu Forget.

- Należy podjąć działania przeciwko tego typu rzeczom. Nie widać tego na innych spotkaniach Pucharu Davisa, nawet w Ameryce Południowej, gdzie Bóg wie jak bardzo szowinistyczni i fanatyczni są kibice. Kiedy grasz jednocześnie przeciwko rywalom i kretynom na trybunach, to jest to bardzo męczące. Mam nadzieję, że coś zostanie z tym zrobione - dodał kapitan Fancuzów, zaznaczając przy tym, że większa część publiczności zachowywała się wspaniale.

Galeria z szalonego finału Pucharu Davisa. Żeby obejrzeć kliknij zdjęcie

 

Pierwszy triumf Serbów w Pucharze Davisa

Więcej o: